به گزارش عصر توریسم چهارمین جشنواره ملی فرهنگی ورزشی اقوام و عشایر ایرانی با حضور ۱۵ تیم از استان های كردستان، لرستان، اردبیل، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گیلان، گلستان، مازندران، خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، زنجان، همدان، مركزی، خراسان جنوبی و سمنان در گرمسار برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار ایسنا، جشنواره اقوام و عشایر ایران زمین به مدت دو روز و در دو نوبت بامداد و عصر در كارخانه پنبه گرمسار برگزار گردید و در این جشنواره 300 نفر از استان های مختلف همچون اقوام لر، كرد، بلوچ، كرمانجی، عرب، ترك و تركمن شركت كردند.
برگزاری غرفه های صنایع دستی، محصولات خوراكی اقوام، بازی های بومی و محلی و اجرای زنده موسیقی اقوام و عشایر از برنامه های این جشنواره بود. برگزاری این قبیل جشنواره ها می تواند به شناخت آداب و سنن ایرانی و شناخت جوانان از فرهنگ ملی و دینی كمك نماید و سنن و آداب، لهجه ها، سنت ها و غذاهای محلی و پوشش ها را به نمایش بگذارند.
معرفی جاذبه های گردشگری از دستاوردهای این جشنواره ملی بوده و با تلاش مسئولان و فعالان طی پنج سال اخیر كارخانه تاریخی پنبه گرمسار گرفتار تغییرات اساسی شده و هم گسترش خانه های بوم گردی، راه اندازی هتل غارهای نمكی و معرفی نمك بعنوان یك جاذبه گردشگری در گرمسار از اقدامات موثر در حوزه جذب توریسم در استان و خصوصا گرمسار و آرادان بوده است.