به گزارش عصر توریسم حالا كه سفر به كشورهای خارجی بسیار گران شده است و ایرانیان ترجیح می دهند در داخل ایران سفر كنند بهترین گزینه دیدن جزایر خلیج فارس است كه بعضی از آنها رامی توان با استفاده از قشم رفت و بازدیدكرد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، افزایش نرخ عوارض خروج از كشور، گران شدن بلیت هواپیما و ثابت شدن همین قیمت ها، نبود ارز مسافرتی و بالا بودن نرخ ارز همگی گویا سیاست هایی بود كه ایرانیان به خارج از كشور كمتر سفر كنند چون كه اعلام شده بود ۹ میلیون نفر از ایرانی ها در سال قبل به سفرهای خارجی رفته اند و بعد از آن هر چه مسئولان سازمان میراث فرهنگی تلاش كردند تا توضیح دهند این آمار مختص سفرهای گردشگری و تفریحی ایرانی ها نیست و بیشتر این آمار به سفرهای زیارتی عتبات و حج مربوط می گردد بی فایده بود و آنچه كه بیشتر به چشم می آمد همین خروج ایرانیان از كشور بود به همین علت سیاست بر این شد كه گردشگری داخلی جایگزین گردشگری خارجی شود و سفرهای خارجی چنان گران باشد كه كسی به راحتی نتواند سفر خارجی داشته و ارز كشور را خارج كند.اكنون در این وضعیت اما می توان سفرهای داخلی را جایگزینی برای سفرهای خارجی كرد. سفرهایی كه برخی از آنها را حتی با ایرلاین های داخلی هم نمی توان رفت و باید به جای هواپیما از راههای دیگری برای رسیدن به مقصد بهره برد.یكی از این راهها استفاده از قطار است و یكی از این گزینه ها میتواند سفر به قشم و جزایری باشد كه از این طریق می توان رفت. برای رسیدن به جزیره قشم غیر از هواپیما استفاده از قطار است منتها قطارهایی كه به بندرعباس می روند در آن صورت باید سوار بر قایق های مسافرتی اسكله شهید حقانی در بندرعباس شد كه چیزی حدود نیم ساعت زمان می برد تا به قشم برسد. جزیره قشم هم در نوع خود جاذبه های گردشگری منحصر به فردی مانند دره ستارگان، جنگل حرا، بازارهای خرید، چاهكوه، جزایر ناز و… دارد كه اگر كسی بخواهد آنها را خوب ببیند باید چند روزی برای دیدن قشم وقت بگذارد.
معمولا كسانی كه به قشم برای گردش می روند سری هم به جزایر اطرافش می زنند. جزیره هنگام تا قشم فاصله چندانی ندارد باید سوار بر كشتی شد و چهل دقیقه ای در دریا بود. از اسكله كندالو هم می توان به هنگام رفت.در این جزیره همان ابتدا كه گردشگران سوار بر قایق می شوند می توانند رقص دلفین ها را در دریا ببینند و بعد از پیاده شدن از صنایع دستی زنان جزیره خرید كنند و یا همراه با محلی ها از جاذبه های محدود و زیبای جزیره دیدن كنند. ساحل نقره ای یكی از سواحلی است كه هر توریست پی آن می رود اما باید مراقب بود كه خاك این ساحل نقره ای را با خود برای یادگاری برداشت نكرد تا مردم محلی به همه گردشگران اجازه بدهند كه به آنجا بروند.غیر از هنگام جزیره دیگری كه می توان از مسیر قشم به آنجا رفت؛ جزیره هرمز است. جزیره ای كه به رنگارنگی خاك هایش شهره شده است. دره مجسمه ها، الهه نمك، غار نمكی، جنگل حرا، تنها بخشی از جاذبه های این جزیره كوچك است.
برای رفتن به جزیره هرمز دو راه وجود دارد از قشم كه قایق ساعت ۷ بامداد از اسكله شهید زاكری حركت می كند و ساعت ۳ به قشم باز می گردد. از بندرعباس كه قایق از ۷ بامداد یك ساعت یكبار به قشم در رفت و آمد است.برخی از افراد جاذبه های گردشگری هرمز را انقدر دوست دارند كه دلشان می خواهد یكی دو روزی را در هرمز بگذرانند برخی هم كمپ می زنند اما خیلی از افراد به خانه های محلی می روند و غذای محلی می خورند. بومیان جزیره موتور و ماشین هایی را در اختیار گردشگران به محض ورود به جزیره می گذارند و خودشان راهنمای آنها می شوند.لارك هم جزیره دیگری است كه راه دسترسی آن از جزیره قشم است و قایق های متعددی در این مسیر در رفت و آمد هستند. برای رفتن به لارك ده دقیقه زمان لازم است و هر روز قایق دارد اما معمولا تورهای گردشگری یك روزه به آنجا می روند و از قبل هم با قایق ران هماهنگ می كنند بیشتر افرادی كه به لارك می روند با هدف غواصی پا به این جزیره می گذارند و محلی ها هم در میان مسیر رفتن به هرمز معمولا در لارك پیاده می شوند. این جزیره باآنكه جاذبه های طبیعی و یا تاریخی ندارد اما سواحل بكری دارد كه خیلی ها را به سمت خود جذب می كند.