عصر توریسم: معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور اظهار داشت: طی بازدید از هتل های سطح شهر كرمان، اشغال این هتل ها در روزهای تعطیلات نوروز به ۱۱۰ درصد رسیده بود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، “محمد خیاطیان” شامگاه چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه در حاشیه سفر به استان كرمان و در دیدار با استاندار به ایام پركار، پرتنش و پراسترس نوروز ۹۸ و بحث بحران سیل در بعضی از استان ها و تلخ شدن كام همگان در تعطیلات نوروزی اشاره نمود و اظهار داشت: در ایام اولین سال ۹۸ در حوزه گردشگری ركورد قابل ملاحظه ای را شاهد بودیم اما با بحران سیل در بعضی از نقاط كشور، رشد ۴۵ درصدی گردشگران به ۵ درصد كم كرد.
خیاطیان با اشاره به متضرر شدن و بهره مندی بعضی از استان ها در حوزه گردشگری بر اثر بحران سیل، اضافه كرد: كرمان یكی از استان هایی بود كه در این ایام، در حوزه گردشگری بهره لازم را برد و هم اكنون وضعیت گردشگری در سطح استان مناسب می باشد.
وی ارزآوری در حوزه گردشگری را بعنوان یكی از بهترین و ممكن ترین راه های برون رفت كشور از وضعیت نامناسب اقتصادی دانست و اشاره كرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور بدلیل نبود قوانین و مقررات خاص خود، برای تأمین منابع سالیانه سازمان گرفتار مشكلاتی است.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور یادآورشد: در طول سال حدود هفت میلیون توریست وارد ایران می شوند كه هزینه قابل ملاحظه ای بابت صدور ویزا از آنان دریافت می شود اما باید دانست كه هیچ درصدی از این وجه به سازمان میراث فرهنگی اختصاص نمی یابد.
خیاطیان با ابراز گلایه مندی از اینكه حتی قسمتی از منابع عوارض خروج از كشور باز برای توسعه زیرساخت های گردشگری به سازمان میراث فرهنگی كشور اختصاص نمی یابد، اشاره كرد: سازمان میراث فرهنگی كشور از منظر قانونی نسبت به سایر سازمان ها عقب است پس به دنبال آن هستیم تا قوانین و مقررات خاص این سازمان را وضع نموده و منابعی برای سازمان ایجاد نماییم.
وی با تاكید بر اینكه فضای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی باز است و در این راستا تسهیلات خوبی پرداخت می شود، اشاره كرد: طی بازدید از هتل های سطح شهر كرمان، اشغال این هتل ها در روزهای تعطیلات نوروز به صد و ده درصد رسیده بود.