به گزارش عصر توریسم اطلاعات تكمیلی درباره لغو روادید یك طرفه چینی ها و ورود گردشگران تجاری، دانشجویی یا اتباع تایوان اعلام گردید.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، اتاق بازرگانی ایران درباره برقراری مقررات لغو روادید یك طرفه برای اتباع جمهوری خلق چین، نامه ای را به تمام روسای تشكل های وابسته به اتاق ایران نوشت. در این نامه اشاره شده به استناد مصوبه شماره ۴۰۰۲۹ مورخ ۵ تیرماه سال ۹۸، هیئت وزیران، اطلاعات تكمیلی دریافتی در اینباره به شرح زیر اعلام شده است.
وفق مقررات فوق الذكر، دارندگان گذرنامه های عادی جمهوری خلق چین، منطقه ویژه اداری هنگ كنگ و منطقه ویژه اداری ماكائو با مقاصد گردشگری و تجاری قادر خواهند بود از ۲۵ تیرماه ۹۸ برابر با ۱۶ جولای ۲۰۱۹ بدون دریافت روادید به ایران وارد و در هر بار ورود به مدت ۲۱ روز اقامت كنند.
لغو روادید ابلاغ گردیده شامل آن دسته از متقاضیان چینی خواهد بود كه به قصد گردشگری و انجام امور تجاری وارد قلمرو جمهوری اسلامی ایران خواهند شد.
همچنین اتباع تایوان (چین تایپه) می بایست كماكان با دریافت روادید از نمایندگی های جمهوری اسلامی به ایران وارد شوند. در ضمن سایر اتباع چینی كه متقاضی انواع دیگر روادید از قبیل دانشجویی، حق كار و یا مطبوعاتی و غیره هستند می بایست نسبت به دریافت روادید از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایند.