عصر توریسم: معاون مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه بیشتر از 581 هزار و نود و پنج موردخدمات پزشكی، درمانی و امدادی به حجاج ایرانی در عربستان سعودی آگاهی داد.
محمودرضا فقیهی در گفت و گو با ایسنا دراین باره اظهار داشت: تابحال 1705 زائردر بخش های اورژانس، داخلی مردان، داخلی زنان و ccu بستری شدند و از خدمات درمانی در بیمارستان ها و مراكز درمانی مركز پزشكی حج و زیارت در كشور عربستان بهرمند شدند.
معاون حج وعمره مركزپزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر افزود: پزشكان متخصص بصورت ۲۴ ساعته دردرمانگاه ها و بیمارستان ها در بخش های داخلی، طب اورژانس، زنان، ارتوپد، عفونی، دندانپزشكی، قلب، روانپزشك و چشم 35 هزارو 451 زائر را ویزیت كردند. همین طور بر طبق آخرین آمارهای خدمات پزشكی، درمانی و امدادی تا بامداد امروز 286 هزار و 570 زائر در مطب های مجموعه هاتوسط پزشكان عمومی و متخصص مركز پزشكی حج و زیارت ویزیت شده اند.
وی ادامه داد: بیشتر از 33هزار و 419 نفر از زائران نیز برای دریافت خدمات پاراكلینیكی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و اكو مراجعه نموده اند.
بگفته فقیهی، 157هزار و 370 مورد خدمات پرستاری و بالینی نوارقلب، قند خون و فشارخون، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی، گچ گیری، بخیه و همین طور بیشتر از 8هزارو 154 ماموریت واحد امداد وانتقال بیمارستان برای انتقال بیماران ودرخواست آمبولانس داشته ایم.
معاون حج وعمره مركزپزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت داروخانه در مدینه و مكه و اظهار داشت: بیشتر از 25 هزار و 614 نسخه در بیمارستان و 32 هزار و 798 نسخه در درمانگاهها پذیرش شده است.
مدیر عملیات حج تمتع 98 با اشاره به زائران بستری در بیمارستان سعودی نیز اظهار داشت: درحال حاضر 13 زائر دربیمارستان سعودی بستری هستند و روند درمانی حجاج ایرانی توسط پزشكان رابط عرب زبان درحال پیگیری است و با بهبودی حال زائران به كاروان ها اعزام می شوند.
وی اشاره كرد: وضعیت همه حجاج ایرانی رضایت بخش است و انشاالله با سلامتی كامل به ایران باز خواهند گشت.

منبع:

دسته‌ها: توریسم