عصر توریسم: سازمان حج و زیارت با صدور فراخوان از تمام دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع دعوت كرد برای تكمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، در فراخوان سازمان حج و زیارت آمده است: از تمام دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع دعوت می شود با مراجعه به سامانه رزرو حج به نشانی reserve.haj.ir برای تكمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
ودیعه گذاران حج تمتع می توانند شخصا به این سامانه بازگشت كنند و یا بوسیله دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز از سازمان حج و زیارت با پرداخت مبلغ ۵۰هزار ریال (پنج هزار تومان) نسبت به تكمیل اطلاعات فردی خود اقدام نمایند.
هدف از این فراخوان آن است كه ودیعه گذاران حج تمتع اطلاعات شخصی خودرا در این سامانه تكمیل، اصلاح و به روزرسانی كنند تا ضمن ساماندهی كلی اولویت های باقی مانده در نوبت تشرف به حج، برقراری ارتباطات بعدی سازمان حج و زیارت با ودیعه گذاران، اطلاع رسانی درباره اولویت ها، برنامه های آموزشی و توجیهی و… امكان پذیر شود.
سازمان حج و زیارت تاكید كرده است: این فراخوان به مدلول اعلام اولویت های حج سال آینده نبوده و اولویت های تشرف به حج سال ۱۳۹۹ به تناسب سهمیه تعیین شده از طرف كشور میزبان و به ترتیب و برمبنای زمان ثبت نام زوار در بانك عامل در بازه زمانی مناسب اعلام خواهد شد.
ایران و عربستان هنوز درباره سهمیه حج ۱۳۹۹ توافق نكرده اند.
طبق توافق سال گذشته، سهمیه حج ۹۸ برای ایران ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده بود كه همزمان با آغاز حج، عربستان با اختصاص دوهزار سهمیه اضافه دیگر برای ایران موافقت نمود و مجموعا ۸۸ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی به حج تمتع مشرف شدند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم