به گزارش عصر توریسم سخنگوی فراكسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه برپایه اظهارات وزیر میراث فرهنگی و گردشگری راه اندازی بازاچه های صنایع دستی در دستور كار این وزارتخانه است.
مهرداد لاهوتی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به حضور علی اصغر مونسان در جلسه فراكسیون مستقلین اظهار داشت: آقای مونسان در این نشست عنوان نمود كه مبحث راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در دستور كار این وزارتخانه است. ایشان همینطور درباره گردشگری خارجی و حذف روادید بعضی از كشورها مثل عمان گزارشی عرضه دادند و درباره قطارهای گردشگری هم گفتند كه راه اندازی این قطارها در مسیرهایی كه ریل دارند جاذبه های آنها را بیشتر معرفی خواهد نمود.
لاهوتی افزود: طبق اظهارات آقای مونسان سند توسعه گردشگری استان ها در كمیسیون فرهنگی مطرح است و ایشان از نمایندگان خواستند پیگیر این مورد و خصوصا جذب اعتبارات در این زمینه باشند.
سخنگوی فراكسیون مستقلین خاطرنشان كرد: بر اساس گزارش وزیر گردشگری ۴۰۵ هتل در سراسر كشور در دست راه اندازی است كه ۱۵۴ هتل چهار و پنج ستاره هستند. ایشان همینطور گفت ۲۷۰۰ پروژه گردشگری هم در دستور كار است كه ۷۵۰ پروژه تا آخر دولت دوازدهم افتتاح می شود.

منبع: