به گزارش عصر توریسم در حالیكه قیمت دلار و یورو نسبت به روز گذشته با افزایش ۵۰ تومانی همراه شده است، برخی صرافان اعتقاد دارند كه دلیل مشخصی برای افزایش قیمت ارز وجود ندارد و بازار باز هم به ثبات می رسد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، قیمت ارز در بازار به ثبات نسبی رسیده و بر همین مبنا بانك ها امروز (۱۶ آبان ماه) هر دلار آمریكا را ۱۱ هزار و ۲۴۵ تومان و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۴۰۱ تومان می خرند.
قیمت خرید هر پوند انگلیس در بانك ها هم ۱۳ هزار و ۸۸۵ تومان اعلام شده است كه نسبت به روز قبل تفاوتی ندارد.

ارز مسافرتی ۱۳ هزار تومان
قیمت ارز مسافرتی در بانك ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به صورتی كه قیمت فروش ارز مسافرتی در بانك ها ۱۲ هزار و ۸۸۴ تومان اعلام شده كه با احتساب كارمزد به حدود ۱۳ هزار تومان می رسد كه نسبت به روزهای قبل كاهش یافته است. این در شرایطی است كه قیمت فروش یورو در صرافی ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.

نرخ ارز در صرافی های بانكی
همینطور صرافی های مجاز بانك مركزی قیمت خرید دلار را ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان و قیمت فروش آنرا ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام نموده اند كه نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است.
این صرافی ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان می خرند و ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می فروشند.
بررسی قیمت خرید و فروش ارز در هفته جاری از آن حكایت می كند كه نرخ ها در این بازار كمی رشد كرده است.
قیمت دلار كه در ایام گذشته تا ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان هم رسیده بود، ناگهان تغییر مسیر داد. قیمت دلار در این هفته از ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان به ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده كه به این ترتیب، نوسان تغییر قیمت این ارز در هفته جاری حدود ۲۰۰ تومان بوده است.
با این وجود بازار ارز كماكان آرام بوده و رئیس كل بانك مركزی هم اطمینان داده كه بازار به صورت كامل تحت كنترل بانك مركزی است.
هرچند كه بازار در شرایط فعلی قابل پیشبینی نیست، اما صرافان حاضر در بازار ارز معتقدند كه دلیل مشخصی برای افزایش قیمت ارز وجود ندارد و در همین راستا بعید به نظر می آید كه قیمت ها در روزها و ماه های آتی افزایش ناگهانی داشته باشد.
هم اكنون صرافی های مجاز بانك مركزی تا سقف ۲۲۰۰ دلار یا یورو یك مرتبه در سال در چارچوب ارز مسافرتی به مردم ارز پرداخت می كنند.
از جانب دیگر، بازار متشكل ارزی قرار بود برای كشف قیمت واقعی ارز در نیمه نخست امسال شروع به كار كند كه با گذشت بیشتر از چند ماه از وعده بانك مركزی، هنوز خبری از فعالیت بازار متشكل ارزی نیست.

دسته‌ها: توریسم