به گزارش عصر توریسم معاون وزیر میراث فرهنگی و گردشگری بابیان اینكه استان سمنان و به خصوص گرمسار از ظرفیت های خوب توسعه گردشگری داخلی است، اظهار داشت: جاذبه های فرهنگی، تاریخ و طبیعی مزیت های این منطقه هستند.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، ولی الله تیموری بامداد پنج شنبه در ششمین جشنواره ورزشی، آئینی اقوامی ایران اسلامی كه به میزبانی شهرستان گرمسار در حال برگزاری است، ضمن بیان اینكه این منطقه از ایران اسلامی به واسطه قرارگیری در مجاورت تهران و همینطور كری دور شرق به غرب می تواند ظرفیت گردشگری ویژه ای داشته باشد، بیان كرد: گرمسار می تواند در توسعه گردشگری داخلی نقش آفرین باشد.
وی وجود اقوام مختلف در استان سمنان به خصوص گرمسار را از دیگر ظرفیت های گردشگری و فرهنگی این منطقه دانست و تاكید كرد: جاذبه های فرهنگی، تاریخ و طبیعی می توانند در جذب گردشگران نقش آفرینی كنند.
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی ششمین جشنواره ورزشی، آئینی اقوامی ایران اسلامی را فرصتی برای نزدیكی فرهنگ ها و اقوام دانست و تاكید كرد: ایران اسلامی جورچین زیبا است كه اقوام مختلف آنرا تكمیل می كنند و بنابراین باید قدردان این ظرفیت های عظیم باشیم.
مجتبی جان علی مدیركل ورزش و جوانان استان سمنان هم در این همایش بابیان اینكه از آغاز سال جاری تابحال ۳۰ خانه ورزش روستایی در سطح استان افتتاح شده است، اظهار داشت: ۱۶ خانه ورزش دیگر تا آخر سال افتتاح می شود همینطور باید گفت هدف از این طرح ها، توسعه ورزش های همگانی و ایجاد شادی و نشاط اجتماعی بین روستائیان و عشایر به حساب می آید.
به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی از روز چهارشنبه در گرمسار و بخش ایوانكی برگزار و آذربایجان شرقی، لرستان، گلستان، مازندران، سمنان، چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، ایلام، خراسان شمالی و كردستان در آن حضور دارند.