به گزارش عصر توریسم ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: میانگین اقامت توریستهای خارجی را در استان از نیم روز به یك و نیم روز رساندیم.

«احمد پهلوانی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه كرد: تمام تلاش ما اینست كه ظرفیت های گوناگون طبیعی، تاریخی و فرهنگی استان را به گردشگران و گردشگر ها معرفی نماییم.

وی اظهاركرد: حدود ۴ سال است كه فعالیت ما بیشتر و چشم گیر شده و در جهت معرفی و راهنمایی توریستهای داخلی و خارجی تلاش می نماییم.

مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری كهگیلویه و بویراحمد اشاره كرد: در دو سال اخیر میانگین اقامت گردشگر های خارجی را در استان كهگیلویه و بویراحمد از نیم روز به یك و نیم روز برسانیم كه به جهت معرفی استان در داخل و خارج از كشور بویژه كشورهای اروپایی بوده است.

پهلوانی اشاره كرد: الان بیشتر از ۲۰ راهنمای گردشگری دارای كارت شناسایی و آموزش دیده در استان داریم. راهنمایان گردشگری نیاز به آموزش دارند كه متاسفانه آموزش خیلی گران است كه از توان این قشر خارج است و نیاز به حمایت و كمك مسئولان داریم.

وی افزود: در صورتیكه نسبت به رفع مشكلات این قشر اقدام كشور می توانیم فعالیت این انجمن را افزایش دهیم.

مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری كهگیلویه و بویراحمد عنوان كرد: یكی از اشكالات اعضای این انجمن بیمه نبودن اعضاست و از نظر سازمان تامین اجتماعی تابحال راهنمایان گردشگری به عنوان شغل محسوب نشده است.

پهلوانی اشاره كرد: شمال استان جاذبه های طبیعی و در جنوب استان جاذبه های تاریخی و فرهنگی داریم كه در حال معرفی ظرفیت ها و مناطق در دسترس و دارای زیرساخت هستیم.

وی بیان كرد: همزمان در حال مسیر یابی و جاذبه یابی در سطح استان با تعریف زیرساخت معین هستیم.

منبع: