عصر توریسم: نماینده دامغان در مجلس بابیان اینكه آثار تاریخی این شهرستان مورد بی توجهی مسئولان هستند، اظهار داشت: این آثار علاوه بر هویت تاریخی، ظرفیت جذب گردشگران هستند.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، ابوالفضل حسن بیگی ظهر شنبه در جلسه مشترك شورای برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینكه مردم دامغان از عدم توجه به آثار تاریخی و گردشگری به سبب اقدامات انجام شده و تخریب آنها، رنج می برند، تاكید كرد: آثار تاریخی دامغان مورد بی توجهی مسئولان هستند.
وی اضافه كرد: اگر راه آهن از تپه حصار عبور می كرد و مردم و توریستهای خارجی و داخلی بی مهری ها و تخریب ها در تپه حصار كه ریشه تاریخ است را می دیدند، شاهد بی مهری های انجام شده نبودیم.
نماینده دامغان در مجلس، اظهار داشت: این شهرستان بعنوان صددروازه هویتی تاریخی و فرهنگی دارد و همین طور وجود بناهای مختلف تاریخی در دامغان می تواند سبب سرازیر شدن توریستهای داخلی و خارجی باشد.
حسن بیگی در دیگر بخش سخنان خود، تاكید كرد: زیرگذر روستای قدرت آباد یكی از مسائلی است كه باید پیگیری شده و بعنوان مطالبه مردمی صورت پذیرد.
وی با اشاره به اینكه محورهای ساری- دامغان (امیرآباد، گلوگاه)- معلمان- سمنان، رشم- جندق بهترین، به صرفه ترین و اقتصادی ترین مسیر درباب كری دور شمال به جنوب در استان هستند، تاكید كرد: دامغان دارای ظرفیت های ویژه ای در حوزه راه و حمل و نقل است.
عضو خانه ملت اظهار داشت: مخازن معادن ما در جنوب دامغان و شاهرود از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار و آماده سرمایه گذاری است كه نیاز به فرآهم كردن زیرساخت ها برای حضور بخش خصوصی دارد.

منبع: