به گزارش عصر توریسم معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: بخشنامه نحوه صدور مجوز و فعالیت در حوزه های هواپیمایی و حمل و نقل و جاده ای و قطار داریم ولی در حوزه كشتیرانی نكته ای قید نشده است.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، چهل و چهارمین نشست ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر امروز ۲۷ آذر ماه در سازمان بنادر و دریانوردی با حضور نماینده های سازمانهای مختلف عضو این ستاد اجرا شد.
در این جلسه ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: به رغم اینكه دریا یكی از مزیت های بالای ایران در حوزه گردشگریست اما از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است. نه صرفاً در گردشگری بلكه در سایر حوزه ها هم همین طور است. كشورهای مختلف در تلاش هستند تا به دریا دسترسی داشته باشند ولی ما از این ظرفیت كشورمان استفاده نمی نماییم.
تیموری درباره اینكه یكی از وظایف وزارت میراث فرهنگی توزیع سفرهاست بیان كرد: متأسفانه توریستهای داخلی و خارجی تنها به نقاط خاصی از كشور سفر می كنند كه بنابر عادت هست و ظرفیت های دیگر كشور مانند ورزش های زمستانی مغفول مانده است.
وی افزود: بخشنامه نحوه صدور مجوز و فعالیت در حوزه های هواپیمایی و حمل و نقل و جاده ای و قطار داریم ولی در حوزه كشتیرانی نكته ای قید نشده است. این نشان میدهد كه این بستر آنقدر بكر مانده كه شیوه نامه درستی هم ندارد.
معاون گردشگری كشور بیان كرد: یك سالی است كه بحث گردشگری دریایی و لزوم پرداختن به آن بعنوان فعالیت فرابخشی را دنبال می نماییم ولی نمی دانیم تا چه زمانی باید در این كشور جزیره ای عمل نماییم و این هم افزایی در میان دستگاه ها وجود ندارد. ما می گوئیم كه باید شورای گردشگری دریایی داشته باشیم ولی دستگاه های دیگر مانند وزارت كشور می گویند كه حوزه دریا و سواحل به وزارتخانه شما مربوط نمی گردد. ما استقبال می نماییم كه هر دستگاهی در صنعت گردشگری هم كار كند چون ما نقش هماهنگ كننده را داریم. همه می گویند گردشگری دریایی مغفول است و موافق آن هستیم بدین سبب باید اقدامی فراتر از امروز جلو ببریم اما با این مقاومت ها كه دلیلش را نمی دانیم مواجه می شویم.
وی اظهار داشت: كارهای ستاد برای نوروز از دی ماه آغاز می شود و مقدمات سفرهای نوروزی را انجام می دهیم درحالی كه در طول سال هم به فكر سفرهای مردم هستیم.

منبع:

دسته‌ها: توریسم