به گزارش عصر توریسم مدیر اداره كل موزه ها خبر داد: با تغییر ساعت كاری چهار موزه بزرگ تهران، تلاش می نماییم به مرور فعالیت موزه ها را به سمت شب ببریم تا با طولانی شدن شب ها هم بتوانیم فعالیت موزه ها در شب را به مرور در كشور جا بیاندازیم.
محمدرضا كارگر در گفتگو با ایسنا با اشاره به این كه ساعت كار موزه ها در نیمه دوم سال تا روز گذشته از ساعت هشت بامداد تا پنج بعدازظهر بود، اظهار نمود: برای رسیدن به این برنامه ریزی، باید بتوانیم ساعت كار موزه ها را به مرور در پس از ظهر و در نهایت در شب گسترش دهیم، بنابراین از امروز دوم بهمن ساعت كار موزه ها از ۹ بامداد شروع می شود و تا شش و نیم بعدازظهر ادامه دارد.
او با تاكید بر این كه در این برنامه ریزی هم اكنون یك ساعت و نیم افزایش ساعت كار به سمت شب را داریم، توضیح داد: چهار موزه ی سعدآباد، نیاوران، گلستان و موزه ملی ایران هم اكنون بر طبق این برنامه ریزی جلو می روند و بخشنامه ی اداره كل موزه ها به آنها ابلاغ گردیده است، تا در صورت رسیدن به نتیجه ی مطلوب به مرور بتوانیم همه ی موزه ها در سراسر كشور را در این برنامه ریزی وارد نماییم.
وی افزود: این ساعت كاری تا دو ماه آخر سال به همین روند خواهد بود و برای نیمه نخست سال آینده هم بطور قطع تغییراتی در ساعت كاری موزه ها به وجود خواهد آمد.
كارگر همینطور با تاكید بر این كه با رصد كردن موزه های انتخاب شده برای این طرح و میزان استقبال مردم برنامه ریزی های بعدی انجام می شوند، بیان نمود: همینطور به صورت جدی تلاش می نماییم تا یكی از موزه ها مانند مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از آغاز ماه مبارك رمضان در سال آینده، ساعت كاری این مجموعه ی تاریخی به پاسی از شب كشیده شود.
در حالی مدیر اداره كل موزه ها این صحبت ها را مطرح می كند كه فروردین سال جاری هم به ایسنا اعلام نموده بود؛ «براساس كلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به صورت آزمایشی و بعنوان پایلوت پس از آخر ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدكنندگان سرویس می دهند. تا كنون كلیت طرح برای فعالیت شبانه موزه ها تأیید شده است، اما نخست باید ساز و كار آن فراهم گردد، در اولین قدم پس از آخر ماه رمضان، دو موزه در ایام پنج شنبه و جمعه تا ۹ شب به فعالیت خود ادامه می دهند، تا به نتیجه ی كلی درباره ی این اقدام برسیم.» به نظر می آید اخیرا برای نتیجه دادن این طرح اداره كل موزه ها برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام می دهد.

دسته‌ها: توریسم