به گزارش عصر توریسم ایسنا/هرمزگان دادستان عمومی و انقلاب مركز استان هرمزگان با اشاره به اینكه اگر بی نظارتی و بی قانونی باشد برخی افراد دریا را هم تصاحب خواهند كرد، اشاره كرد: قوه قضاییه همواره پیگیر حقوق مردم بوده و خواهد بود

مجتبی قهرمانی با اشاره به بازدید هیاتی در روز گذشته از جزیره هرمز و اراضی كه تحت عنوان پروژه پرورش ماهی نیز مورد تخریب قرارگرفته است، اضافه كرد: رئیس قوه قضاییه همواره نسبت به جزیره هرمز و مردم نجیبش توجه ویژه داشته است.

وی با اشاره به اینكه قوه قضاییه همواره پیگیر حقوق مردم بوده و خواهد بود، اظهار نمود: مردم به گردن تمامی مسئولین حق داشته و افتخارمان باید این باشد كه نوكر مردم هستیم.

قهرمانی با اشاره به سفرش به هرمز، افزود: امیدوارم این سفر منشأ خیر و بركت باشد و بتوانیم آنچه حق مردم بوده و مطالبه عمومی است را به جا آوریم.

دادستان عمومی و انقلاب مركز استان هرمزگان اشاره كرد: در این بازدید تمامی اراضی موردنظر را از نزدیك با مسئولان امر زیر نظر گرفته و موردبررسی قراردادیم.

وی عنوان كرد: در این بازدید مشخص شد كه به حریم ساحل و دریا تجاوز شده و قرار شد جهت بررسی بیشتر نیز این مساله مورد كارشناسی قرار بگیرد. اگر بی نظارتی و بی قانونی باشد برخی افراد دریا را هم تصاحب خواهند كرد.

قهرمانی با تقدیر از رئیس كل دادگستری هرمزگان پیرو دستور اكید بررسی این مساله از همراهی رئیس كل بازرسی استان هرمزگان نیز قدردانی كرد.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، قبل از این رئیس كل دادگستری هرمزگان اعلام نمود: در امتداد صیانت از حقوق عامه به دادستان عمومی و انقلاب مركز استان هرمزگان و مدیركل بازرسی ماموریت داده شد كه ضمن حضور میدانی در محل و بررسی جوانب امر، به موضوع واگذاری و تصرف اراضی در طرح های مزارع پرورش میگو و ماهی و همین طور صادرات خاك رنگی در جزیره هرمز رسیدگی كنند.

لازم به ذكر است، هنوز مدت زمانی از موضوع واگذاری اراضی در محدوده طولانی ترین غار نمكی جهان به مركز پرورش میگو بعنوان جدی ترین تهدید برای خروج ژئوپارك قشم از یونسكو نگذشته بود كه ۱۵ بهمن ماه طبق تصاویر و مستنداتی كه به دست خبرگزاری ایسنا رسید، ساحل چهار درخت جزیره هرمز و كوه های رنگی اش درخطر تخریب قرارگرفته و بكر بودن جزیره هرمز با ساخت وسازهای این چنینی در راه نابودی قرارگرفته است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

منبع:

دسته‌ها: توریسم