عصر توریسم: نمایشگاه بزرگ «لئوناردو داوینچی» كه به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند چیره دست رنسانس برگزار شده بود، چندی قبل به كار خود خاتمه داد و یك ركورد جدید از تعداد بازدیدكننگان را برای موزه «لوور» پاریس رقم زد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، در مجموع ۱، ۰۷۱، ۸۴۰ نفر از سراسر جهان برای تماشای نمایشگاه كم نظیر آثار «لئوناردو داوینچی» از « لوور» بازدید كردند.
آمار چشم گیر بازدیدكنندگان در نمایشگاه «لئوناردو داوینچی» سبب شد تا ركورد پیشین بیشترین بازدید از یكی از نمایشگاه های « لوور» كه به نمایشگاه «اوژن دولاكروا» در سال ۲۰۱۸ تعلق داشت، شكسته شود. در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۵۴۰ هزار نفر از نمایشگاه «اوژن دولاكروا» بازدید كردند.
برمبنای آمار ارائه شده، شمار روزانه بازدیدكنندگان از نمایشگاه «داوینچی» به حدود ۱۰ هزار نفر می رسید.
بااینكه ۴۶ سانس اضافه ای كه به بازدیدكننگان این امكان را می داد تا ۱۰ شب از این نمایشگاه بازدید كنند نیز در بالا رفتن این آمار بی تاثیر نبود. با اضافه شدن تعداد سانس های این نمایشگاه تعداد كاركنان موزه «لوور» نیز تا ۲۰ درصد افزایش یافت.
مدیر موزه «لوور» در اطلاعیه ای اعلام نمود: «حیرت آور است كه یك هنرمند ایتالیایی رنسانس حتی بعد از گذشت 500 سال از درگذشتش هنوز حیرت مردم عادی را برمی انگیزد. حالا دو نكته وجود دارد كه مایه افتخار من است: موفقیت در گردهم آوردن بیشترین تعداد آثار «داوینچی» در یكجا و دوم میزبانی از چنین تعداد شایان توجهی از مخاطبان.»
همچون مهم ترین آثار این نمایشگاه می توان به «بانوی صخره ها» كه تحت مالكیت همین موزه است اشاره نمود. مسئولان موزه «لوور» برای برگزاری این نمایشگاه بزرگ از موسسات هنری و موزه های سراسر جهان بعضی از آثار «داوینچی» را امانت گرفتند.
با این وجود تابلو «سالواتور موندی» (منجی عالم) كه در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار به یك خریدار ناشناس به فروش رسید، غایب بزرگ این نمایشگاه محسوب می شد.
در ایام پایانی این نمایشگاه، تقاضای علاقه مندان به اندازه ای زیاد بود كه مسئولان این موزه به ناچار درب های آنرا به مدت ۸۱ ساعت یكسره به روی مخاطبان باز نگه داشتند.
در نتیجه ی این استراتژی، حدود ۳۰ هزار بازدید كننده ی بیشتر از این نمایشگاه دیدن كردند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم