عصر توریسم: ایسنا/بوشهر به دنبال شیوع بیماری كروناویروس روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در اطلاعیه ای از تعطیلی موزه های استان بوشهر آگاهی داد.
در متن این اطلاعیه آمده است: “به اطلاع هموطنان عزیز می رساند باتوجه به اهمیت سلامتی در جهت پیش گیری از انتقال ویروس كرونا، تمامی موزه های تحت نظر اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از تاریخ جمعه ۹۸/۱۲/۹ تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند.”
دو روز پیش نیز وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی. طی نامه ای به خودداری از پذیرش بازدیدهای گروهی در موزه ها و مراكز گردشگری دولتی و خصوص دستور داده بود.
در نامه علی اصغر مونسان به معاون میراث فرهنگی و معاون گردشگری كشور آمده بود: «به منظور مقابله با بیماری كرونا در سطح كشور، الزامی است ضمن رعایت دقیق پروتكل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای پیش گیری از شیوع این بیماری، به كلیه موزه های كشور شامل دولتی و خصوصی، مراكز تاریخی و فرهنگی، پایگاه های ملی و جهانی، مراكز گردشگری و سایر زیرمجموعه های ذی ربط اعلام می شود از پذیرش بازدیدهای گروهی (دانش آموزی، دانشجویی و…) اجتناب كنند.
بدیهی است تمهیدات لازم برای عوامل و كاركنان مجموعه های مورد اشاره از قبیل ماسك، مواد ضدعفونی كننده و… در نظر گرفته شود و همین طور نسبت به نصب علایم آگهی دهنده برای بازدیدكنندگان اقدام گردد.»

منبع: