به گزارش عصر توریسم ایسنا/سمنان استاندار سمنان بطور رسمی اعلام نمود: این استان با وجود آمادگی كامل و فراهم بودن زیرساخت ها، به سبب خطر شیوع و همه گیری كروناویروس امسال شرایط پذیرایی از مسافران نوروزی را ندارد.
علیرضا آشناگر امروز 15 اسفندماه در پنجمین جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و كارگروه مقابله با كرونا در استان اظهار نمود: با وجود آمادگی همه جانبه تمامی دستگاه های اجرایی استان برای پذیرایی از مسافران و گردشگران در نوروز ۹۹، متاسفانه به سبب مقابله با شیوع كرونا یروس و حفظ جان مردم، با پوزش از عموم مردم اعلام می نماییم كه این استان امسال شرایط پذیرایی از مسافران ارجمند را ندارد و پس از تمام هم وطنان گرانقدر درخواست می نماییم از سفر به “استان سمنان” اجتناب كنند.
ممنوعیت پذیرش مسافران در كمپ های اقامتی و گردشگری
ایرج رئیسیان مدیر كل مدیریت بحران استانداری سمنان نیر در پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری با اشاره به خطر همه گیری كرونا اظهار داشت: فرمانداران استان و مدیران شهری باید از پذیرش مسافران در كمپ های اقامتی و گردشگری جلوگیری نمایند.
وی از فعال سازی همه ظرغیت های استان آگاهی داد و اشاره كرد: با دستور استاندار سمنان، بمنظور پیشگیری و مقابله با كرونا، كمیته های مختلفی تحت قالب كارگروه استانی مقابله با كرونا در استانداری سمنان شكل گرفته است.
وی با اشاره به اینكه گزارش های اعلام شده از طرف كمیته های كارگروه استانی مبارزه با كرونا روزانه جمع بندی و برای مراجع كشوری ارسال می شود افزود: برگزاری جلسات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و كارگروه استانی مقابله با كرونا همچون جلسات اتاق جنگ است و دارای اهمیت بسیار زیاد می باشد و لازم است تمامی مدیران انجام مصوبات و تكالیف مشخص شده ی دستگاهی را مد نظر قرار داده و این مصوبات بر روی كاغذ نماند.
تمدید اعتبار دفترچه های بیمه تا اختتام فروردین ۹۹
وی از پشتیبانی مدیریت ارشد استان از علوم پزشكی سمنان و شاهرود آگاهی داد و اظهار داشت: خوشبختانه تمامی سالن های چند منظوره استان برای خدمات رسانی و درخواست احتمالی دانشگاه های علوم پزشكی آماده سازی شده است.
مدیر كل مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به خطر شیوع بالای این ویروس اضافه كرد: سوخت گیری وسائط نقلیه در جایگاه های فرآورده های نفتی استان، الزاما باید توسط جایگاه داران صورت گیرد.
وی از تمدید اعتبار دفترچه های بیمه تا اختتام فروردین ۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: این تمدید اعتبار با هدف كاهش میزان رفت و آمدهای مردم در شهرها انجام شده است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم