به گزارش عصر توریسم مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اظهار داشت: برنامه مجازی گل دسته های عشق به مناسبت ماه مبارك رمضان مبادرت به معرفی امامزادگان و مساجد تاریخی استان تهران می كند.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با بیان این که مسجد بعنوان اصلی ترین مرکز عبادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بخش مهمی از تاریخ و هویت جامعه اسلامی ایران محسوب می شود، اظهار داشت: به سبب جایگاه مهم مسجد و امام زادگان همیشه شاهد معماری بی بدیل این اماکن مقدس توسط استادکاران و هنرمندان سرشناس کشور در طول تاریخ بوده ایم. ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا به صورت مجازی تاریخ و هنر زیبای معماری در مساجد تاریخی و امام زادگان برای شهروندان معرفی شود.
وی اضافه کرد: در این برنامه مجازی مساجد تاریخی استان تهران همچون مدرسه و مسجد عالی شهید مطهری، مسجد جامع بازار، مسجد جامع ورامین، مسجد جامع شهر دماوند در کنار بسیاری دیگر از امامزادگان و مساجد در چارچوب گزارش، عکس، پادکست و فیلم های کوتاه در پرتال اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به آدرس tehran.mcth.ir برای علاقه مندان معرفی می شود.

منبع: