به گزارش عصر توریسم پیرو انعقاد تفاهم نامه میان پارك ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و وزارت دادگستری، اولین نشست از سلسله دوره های آموزش مالكیت فكری با عنوان «مبانی مالكیت فكری در صنایع فرهنگی» به صورت مجازی برگزار می گردد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، پیرو انعقاد تفاهم نامه میان پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و وزارت دادگستری، اولین نشست از سلسله دوره های آموزش مالکیت فکری با عنوان «مبانی مالکیت فکری در صنایع فرهنگی» با حضور معاون حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری، ۲۶ خرداد ساعت ۱۱ تا ۱۳ به صورت مجازی برگزار می گردد.
نظام مالکیت فکری بعنوان یکی از زیرساخت‎های ضروری برای توسعه دانش ‏بنیان همچون الزامات و زیرساخت های توسعه فناوری و نوآوری و تکمیل زنجیره ایده تا ثروت است. یکی از ملزومات اولویت دار ارتقای نظام مالکیت فکری در جامعه، افزایش آگاهی عمومی و دانش تخصصی نسبت به آن است. این دانش و آگاهی زمینه ‏ساز مشارکت اجتماعی و همسو شدن باورها و رفتارهای جامعه با انتظارات و هنجارهای مطلوب نظام مالکیت فکری است. در نقشه جامع علمی کشور هم ذیل راهبرد کلان توسعه علم و فناوری در کشور، راهبرد ملی «ساماندهی نظام مالکیت فکری در حوزه های علم و فناوری» و اقدامات ملی مختلف در رابطه با آن تعریف شده است.
امروزه دارایی های نرم و فرهنگی کشورها، جایگاه و اقتدار کشورها را در عرصه های مختلف ملی و بین المللی رقم می زند. ﺟﻤﻬﻮﺭیﺍﺳﻼمی ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﺎ سابقه طولانی، غنی و کم نظیر ﻓﺮهنگی میﺗﻮﺍﻧﺪ یکی ﺍﺯ تاﺛﻴﺮﮔﺬﺍﺭﺍﻥ و بازیگران فعال این حوزه در دنیا ﺑﺎﺷﺪ. پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، وابسته به نهاد جهاددانشگاهی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجموعه ای است که بعنوان نخستین و تخصصی ترین پارک در اقتصاد فرهنگ بنیان، محیطی مناسب برای استقرار، رشد، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت های فرهنگ بنیان را فراهم می آورد و شرکت های فناور مستقر در آن در تعامل سازنده با دانشگاه ها و سایر موسسات پژوهشی و فناوری به فعالیتهای فناورانه در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری می پردازند. هدف اصلی پارک ملی علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، تسهیل در امر خلق ایده، تولید و توزیع محصولات و خدماتی است که ماهیت فرهنگی دارند.
اولین نشست دوره های آموزش مالکیت فکری با عنوان «مبانی مالکیت فکری در صنایع فرهنگی» با حضور معاون حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری، روز دوشنبه مورخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱ تا ۱۳ به صورت مجازی و به میزبانی دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، دکتر حکمت نیا معاون وزارت دادگستری برگزار می گردد.
دکتر عرفان منش، مدیر مرکز ملی آموزش مالکیت فکری وزارت دادگستری و دکتر شش جوانی، پژوهشگر اقتصاد فرهنگ و هنر هم بعنوان میهمان در این جلسه حضور خواهند داشت.
بنا بر اعلام روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی، علاقه مندان به این حوزه می توانند از راه لینک https: //www.skyroom.online/ch/iccip/vezarat-dadgostary در برنامه Chrome و با نام کاربری میهمان در این نشست حضور یابند.

دسته‌ها: توریسم