كشور آفریقای جنوبی هم به جمع كشورهایی پیوست كه به جهت نگرانی از شیوع كرونا ترجیح می دهد سال جاری در مراسم حج شركت نكند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایندیپندنت آنلاین، شورای حج و عمره آفریقای جنوبی در حالی از لغو حج برای مسلمانان این کشور اطلاع داد که یکی از علل اصلی، بسته بودن مرزهای آفریقای جنوبی به علت بحران جهانی شیوع کرونا اعلام شده است.
پیشتر، اندونزی بعنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان، مالزی، برونئی، سنگاپور، تایلند و کامبوج هم به علت نگرانی های بهداشتی به صورت رسمی از حضور نداشتن در مراسم حج ۲۰۲۰ اطلاع داده اند.
چند روز پیش یک مقام عالی رتبه وزرات حج و عمره عربستان سعودی در گفتگو با «فایننشیال تایمز» اعلام نمود مساله برگزاری مراسم حج سال جاری به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و سناریوهای مختلفی هم در نظر گرفته شده است. همینطور تصمیم رسمی درباره این مساله ظرف مدت یک هفته اعلام خواهد شد.
مراسم حج که سالانه در اواخر ماه «جولای» با حضور حدود دو میلیون نفر در عربستان برگزار می گردد یکی از بزرگترین گردهمایی های مذهبی جهان شناخته می شود. اما بعد از آن که مسئولان برگزاری رویدادهای جهانی بزرگی همچون بازی های المپیک توکیو به علت گسترش ویروس کرونا ناچار به تعویق و یا لغو برنامه های شان شدند، مقام های عربستان سعودی هم برای برگزاری مراسم حج سال جاری تحت فشار قرار گرفتند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم