عصر توریسم: مقایسه تصاویری از مقاصد گردشگری محبوب جهان در بازه های زمانی مختلف نشان میدهد با ادامه بحران ویروس كرونا، هنوز مقاصد گردشگری مشهور جهان به روزهای عادی بازنگشته اند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، حدودا سال قبل بود که گرافیتی هایی با عنوان «گردشگران به خانه هایتان بازگردید» روی دیوارهای شهر بارسلونا دیده می شد. حالا هیچ خبری از گردشگرها نیست، شهر و تمامی افرادی که از لحاظ درآمد به شدت متکی به گردشگران هستند با مشکلات اقتصادی جدی مواجه گشته اند و به دنبال راهی برای بازگرداندن گردشگران به شهر هستند.
طبق پیش بینی های صورت گرفته، حدود ۱۵ درصد از کسب و کارها و یک چهارم رستوران های بارسلونا در نتیجه ویروس کرونا برای همیشه تعطیل خواهند شد.
اما شهردارها، استادان دانشگاه و کارشناسان شهری بعضی از پربازدیدترین شهرهای اروپا معتقدند سقوط صنعت گردشگری شهرها در نتیجه شیوع ویروس کرونا می تواند فرصتی بی نظیر برای شهرهای توریستی باشد تا درباره الگوهای کسب و کارشان تجدید نظر کنند.
بارسلونا، ونیز و آمستردام همچون پربازدیدترین شهرهای اروپا در سال های گذشته بوده اند.
در سال ۲۰۱۹، بارسلونا که ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد میزبان ۳۰ میلیون توریست بود، ونیز با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت میزبان ۲۵ میلیون بازدیدکننده و آمستردام با ۸۷۳ هزار نفر میزبان ۱۹ توریست بود.
در سال های اخیر، شمار بسیار زیاد گردشگران در ونیز به تهدیدی برای بقای این شهر تبدیل گشته بود، اما با شرایط کنونی کمبود توریست عامل جدیدی برای آینده این شهر شمرده می شود.
با کاهش محدودیت های قرنطینه، توریستهایی از اتریش، آلمان، فرانسه و بلژیک به ونیز بازگشته اند، اما این درحالی است که خیلی از هتل های این شهر هنوز تعطیل هستند و هتل های پذیرای گردشگران نیز فقط از ۳۰ درصد ظرفیت استفاده می نمایند.
در ادامه تصاویری از بعضی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری جهان در روزگار پیش از شیوع ویروس کرونا و حال حاضر را مشاهده می کنید:
«پل چارلز» در پراگ / تصویر بالا سال ۲۰۱۹ و تصویر پایین سال ۲۰۲۰

منبع: