به گزارش عصر توریسم با این كه موزه‎های برلین خانه شاهكارهای هنری و آثار تاریخی پرارزش هستند، اما به نسبت سایر موزه های بزرگ از محبوبیت چندانی برخوردار نیستند و با بحران كرونا این شرایط وخامت بیشتری پیدا كرده است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، با وجود اختصاص میلیون ها یورو بودجه به موسسات فرهنگی هنری برلین، ۱۹ موزه که توسط بنیاد میراث فرهنگی پروس اداره می گردند، در طول سال قبل میزبان فقط ۴.۲ میلیون بازدیدکننده بودند؛ این درحالی است که سال قبل موزه «لوور» فرانسه به تنهایی ۹.۶ میلیون بازدیدکننده داشت.
بعد از آنکه نتایج بررسی که به دستور «آنگلا مرکل» صورت گرفته بود موسسات فرهنگی و هنری آلمان را ناکارآمد، منسوخ و غیرقابل دسترس ارزیابی کرد، آلمان ایجاد تغییرات اساسی را دستور کار قرار داد.
در حالت عادی فقط تعداد انگشت شماری از بازدیدکنندگان در سالن های مختلف موزه هنری «گمالده گالری» در شهر برلین حضور دارند، این درحالی است که این موزه خانه شاهکارهای هنرمندان بزرگی همچون «رامبراند»، «کاراواجو» و «فرمیر» است و پارسال فقط ۳۱۰ هزار نفر بازدیدکننده داشته است.
«گمالده گالری» یکی از ۱۹ موزه ای است که توسط بنیاد میراث فرهنگی پروس اداره می شود که بعنوان یکی از مهم ترین موسسات فرهنگی جهان با وجود ۱۵ مجموعه و ۴.۷ میلیون اثر شناخته می شود.
یکی از آثار پرارزش این بنیاد که در «موزه جدید» (Neues Museum) نگهداری می شود، سردیس «نفرتی تی» از مشهورترین شخصیت های سلطنتی مصر باستان است.
اما در مقایسه با موزه لوور، بازدیدکنندگان قابل توجهی تمایلی برای بازدید از چهره ملکه مشهور مصر ندارند.