عصر توریسم: نتایج یك تحقیق جدید از موزه های سراسر ایالات متحده نشان میدهد خطر تعطیلی همیشگی یك سوم از موزه ها به سبب مشكلات اقتصادی ناشی از ویروس كرونا وجود دارد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوزپیپر، در جریان تحقیقاتی که از طرف اتحادیه موزه های آمریکا در طول ماه «ژوئن» انجام شده است، مدیران بیش از ۷۵۰ موزه در سراسر ایالات متحده از احتمال تعطیلی همیشگی یک سوم موزه های این کشور خبر دادند.
بر طبق این تحقیق، ۳۳ درصد از مدیران موزه معتقدند با خطر جدی تعطیلی همیشگی موسسه خود رو به رو هستند و یا به سبب مشکلات مالی نسبت به ادامه فعالیت موسسه در آینده اطمینان ندارند.
«لورا لات» مدیر اتحادیه موزه های ایالات متحده بیان کرد: « با تعطیلی تمامی موسسات فرهنگی، درآمد موزه ها یک شبه ناپدید شد و متاسفانه بعضی از این موزه ها هیچ گاه قادر به جبران خسارت ها نخواهند بود. حتی با بازگشایی قسمتی از یک موزه، هزینه ها بیش از درآمد خواهد بود و در نتیجه هیچ امنیت مالی برای خیلی از موزه ها وجود نخواهد داشت.»
او اضافه کرد: « تعطیلی دائمی ۱۲ هزار موزه برای رویدادی ویران کننده برای اقتصاد، سیستم آموزشی و تاریخچه فرهنگی ما خواهد بود.»
طبق نتایج این تحقیق، موزه های کودکان و علمی با بیشترین خطر تعطیلی همیشگی مواجهند.
این تحقیق همین طور نشان می دهد، در ماه های اخیر تعدیل نیرو در ۵۶ درصد از موزه های ایالات متحده صورت نگرفته است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم