به گزارش عصر توریسم محققان دریافتند ۱۰ قطعه سنگ حكاكی شده كه چند سال قبل در انگلستان كشف شده بودند به عصر یخبندان تعلق دارند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، محققان دانشگاه «نیوکسل» و «موزه تاریخ طبیعت» دریافتند آثار هنری سنگی که بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در انگلستان کشف شده بودند توسط جامعه شکارچی حدود ۱۵۰۰۰ سال پیش یعنی در عصر یخبندان خلق شده اند.
این آثار در جزیره «جرزی» که در مرز انگلستان و فرانسه واقع شده است، کشف شدند. این ۱۰ قطعه سنگ حکاکی شده درحالی که در گودال هایی قرار داشتند، به همراه چندین ابزار کشف شدند.
تمامی این آثار در کنار یکدیگر نشان دهنده اهمیت بالای هنر در میان جامعه شکارچیانی است که محققان از آنها بعنوان «ماگدالنیان» ( Magdalenian) نام می برند.

نتایج تحقیقاتی که با بررسی این آثار صورت گرفته در ژورنال «پلاس وان» به چاپ رسیده است. در این تحقیق منشاء این ۱۰ قطعه سنگ حکاکی شده آمده و از آنها بعنوان قدیمی ترین شواهد آثار هنری کشف شده در جزایر بریتانیا یاد شده است.
بنابر اطلاعات منتشرشده در این تحقیق، این آثار توسط جامعه شکارچیان ( Magdalenian) که در فاصله ۲۳ هزار تا ۱۴هزار سال پیش زندگی می کردند، خلق شده است. پیشتر قطعه سنگ های حکاکی شده مشابهی در موقعیت های زندگی این مردم در اسپانیا، پرتغال و فرانسه کشف شده بود.
این نخستین باری است که چنین آثاری در بریتاینا کشف شده اند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم