به گزارش عصر توریسم یزد رئیس انجمن گردشگری كودك استان یزد از ثبات نخستین شركت گردشگری كودك فرهنگی ایران در یزد با هدف توجه بیشتر به كودكان و داشتن كودكانی شادتر اطلاع داد.
«مریم نبی زاده» در حاشیه جلسه تخصصی در زمینه گردشگری کودک، ضمن اشاره به برنامه های این انجمن در زمینه پیوند کودکان و مکتب عاشورا در ماه محرم، اظهار نمود: کودکان از مهمترین وارثان مکتب عاشورا هستند که باید به منظور انتقال اسلام واقعی، درس های عاشورا و قیام امام حسین (ع) را بیاموزند و در همین راستا برنامه هایی بخصوص در زمینه تولید محتواهایی برای کودکان در حال انجام می باشد.
وی از ثبت نخستین شرکت گردشگری کودک فرهنگی ایران در یزد با عنوان «پیشرویان گردشگری گردو» اطلاع داد و اظهار داشت: طرح گردشگری کودکان در یزد به منظور توجه بیشتر به کودکان یزدی و داشتن کودکان شادتر از چهار سال پیش شروع شده است.
وی با اشاره به پیگیری و اجرای طرح های «کودک شادتر» و «کودک درون شادتر» توسط این انجمن، خاطرنشان کرد: هدفمند شدن برنامه ها و تفریحات کودکان برپایه فلسفه خودشناسی در این گروه از لزوم های پرورش کودکان است.
این مسئول با بیان این که گردشگری کودک فرصتی برای پرداختن به طرح ها و ایده‎های مربوط به رشد کودکان است، اظهار داشت: کودک فارغ از محدودیت ها می تواند به خودشناسی برسد.
به قول نبی زاده، در شرایط شیوع بیماری هم فعالیتهای انجمن تعطیل نیست و فراهم کردن بسترهای مناسب به منظور تأمین امنیت کودکان در سفرها را در دستور کار داریم.

منبع:

دسته‌ها: توریسم