به گزارش عصر توریسم معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی، در مورد تاثیر كرونا بر گردشگری تركیه نوشت: تعداد گرشگران خارجی تركیه تا آخر ۲۰۲۰ میلادی، از ۴۵ به ۱۵ میلیون نفر كاسته می شود.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گزارشی اعلام نمود: طی هفت ماه نخست ۲۰۲۰ به علت بروز اپیدمی کرونا، کل تعداد توریستهای خارجی ورودی به ترکیه فقط حدود ۵.۴ میلیون نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیشتر از ۱۹.۲ میلیون نفر کاهش داشته است.
در این گزارش آمده: کمترین تعداد توریست خارجی ورودی به ترکیه مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با رقم حدود ۲۴ هزار نفر است. از ماه می به بعد، روند افت تعداد گردشگران، معکوس و افزایشی شد و تعداد توریستهای خارجی واردشده به این کشور در ماه جولای سال ۲۰۲۰ به ۹۳۳ هزار نفر رسید که نسبت به رقم ۶.۶ میلیون نفر ماه می سال ۲۰۱۹، حدود ۸۶ درصد کمتر است.
گزارش مذکور می افزاید: پیشبینی می شود کل تعداد توریستهای خارجی عازم این کشور در انتهای سال ۲۰۲۰ به ۱۵ میلیون نفر و درآمد حاصل از آن به ۱۱ میلیارد دلار برسد که در مقایسه با تعداد ۴۵ میلیون توریست و کسب درآمد ۳۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۹، به ترتیب حدود ۶۷ و ۶۹ درصد افت خواهد داشت.
متن کامل گزارش معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران از اینجا قابل دانلود است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم