به گزارش عصر توریسم ولی تیموری اظهار داشت: باید از فرصت هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه و جا انداختن این مفهوم نزد مردم و مسئولان استفاده نمائیم.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، جلسه هماهنگی معاون گردشگری با رؤسای تشکل های بخش خصوصی در امتداد مشارکت و برنامه ریزی برای برگزاری مراسم و برنامه های هفته گردشگری با حضور ولی تیموری معاون گردشگری عصر ۳۰ شهریور ماه ۹۹ در سالن خلیج فارس اجرا شد.
در ابتدای این جلسه ولی تیموری بیان کرد: «با توجه به اینکه گردشگری و سفر تحت تأثیر بحران شیوع ویروس کرونا متحمل خسارت های شدیدی شده است، باید از فرصت و بهانه هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه و جا انداختن این مفهوم نزد مردم و مسئولان استفاده نمائیم و بوسیله رسانه ها و فضای مجازی موضوع گردشگری را در جامعه مطرح و پررنگ نماییم.»
او افزود: «در این مناسبت هدف ما این است که موضوع سفر را به بطن جامعه برگردانیم و دغدغه هایمان را به گوش مسئولان و دستگاه های مرتبط برسانیم. بطور قطع برگزاری مراسم با لحاظ محدودیت ها، رعایت پروتکل ها، در محیط های باز و تعداد محدود همین طور با رعایت فاصله اجتماعی و متفاوت از سال های گذشته با تمرکز روی برنامه های آن لاین صورت خواهد گرفت.»
تیموری با اشاره به گردشگری و توسعه روستایی بعنوان موضوع محوری امسال که از طرف سازمان جهانی گردشگری انتخاب شده است، اضافه کرد: «ما بعنوان عضوی از این سازمان بحث های در رابطه با گردشگری روستایی را که ابعاد مختلفی را در بر می گیرد مدنظر قرار خواهیم داد. گردشگری با ایجاد اشتغال روستایی، معرفی فرهنگ بومی و میراث فرهنگی روستاها، کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها همچون موضوعاتی هستند که در هفته گردشگری و سال پیش رو به آنها خواهیم پرداخت.»
معاون گردشگری افزود: «امسال بجای برگزاری یک مراسم بزرگ، مراسمی در ابعاد کوچک اما در تعداد بیشتر را در ستاد و استانها با مشارکت تشکل ها و دانشگاه ها برنامه ریزی و تقویمی را در این خصوص آماده کرده ایم.»
او از اعضای تشکل های حاضر در جلسه درخواست نمود که برنامه های خودرا برای این ایام اعلام کنند تا با هماهنگی و مشارکت برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گیرد.
در ادامه هر یک از حاضران به ارائه برنامه های خود به مناسبت هفته گردشگری پرداختند که برگزاری جشنواره، سمینار و کارگاه های آموزشی به صورت آن لاین همچون آنها بود.
همچنین در این جلسه نمایندگان بخش های خصوصی ضمن تاکید بر اهمیت بزرگداشت روز جهانی گردشگری، برنامه های پیشنهادی خودرا مطرح نمودند.
برقراری تماس تصویری با رئیس جمهوری، راه اندازی کمپین مردمی با موضوع پشتیبانی از صنعت گردشگری برای ایجاد حس مسئولیت در مردم، تزریق منابع مالی از صندوق ذخیره ارزی به صنعت توریسم، برگزاری وبینار با حضور دستگاه های در رابطه با گردشگری ورودی، اختصاص بسته ای مختص فعالان گردشگری شامل کمک هزینه هایی برای تبلیغات و بازاریابی و همین طور استفاده از الگوها و تجربیات سایر کشورها در روزهای کرونا همچون نکاتی بود که از طرف رؤسای تشکل های بخش خصوصی عنوان شد.

منبع: