به گزارش عصر توریسم از گیلان مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرمرزی آستارا از اختصاص اعتبار ۶ میلیاردی برای راه اندازی پیاده راه آبشار لاتون و استیل عباس آباد اطلاع داد.
پردل امیری نژاد در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از منابع وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در شهرستان مرزی بندر آستارا، رقمی معادل ۶ میلیارد ریال اختصاص داده شد.
وی با اشاره به اینکه این رقم برای راه اندازی پیاده رو آبشار لاتون و استیل عباس آباد اختصاص یافته است، افزود: پیاده رو فرهنگی آبشار لاتون بعنوان بلندترین آبشار کشور از منطقه خلیفه حیاطی تا خود آبشار به طول ۱۳۵۰ متر و عرض ۱۲۰ سانتی متر اجرا می شود؛ در اجرای این پروژه از مصالح بومی منطقه استفاده می شود.
امیری نژاد در بخش دیگر سخنان خود از اجرای پازل سنتی در دور استیل عباس آباد سخن گفت و تصریح کرد: پروژه مذکور در فاز نخست در ضلع شرقی تالاب استیل و در وسعت ۱۳۰۰ متر مربع اجرا می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آستارا خاطرنشان کرد: وسعت تالاب استیل ۱۳۸ هکتار می باشد که بعنوان یک محیط طبیعی گردشگری با خصوصیت هایی از قبیل زیستگاه انواع پرندگان بومی و مهاجر و تالاب توسکاهای شناور شناخته شده است.