به گزارش عصر توریسم مراسم یادبود «زائران سفركرده اربعین ۹۸» به صورت مجازی برگزار گردید.
به گزارش عصر توریسم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب در مراسم یادبود زائرین سفرکرده اربعین ۹۸ که به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، اظهار داشت: در اربعین ۹۸، بیشتر از سه میلیون زائر از ایران اسلامی به عتبات سفر کردند که از این تعداد حدود ۱۸۰ نفر به دیار باقی شتافتند، یاد و خاطره همه این عزیزان را گرامی می داریم.
او بیان این که زائرین امام حسین (ع) دو خصوصیت خاص دارند و برای آنها در آیات و روایات جایگاه ویژه ای بیان شده است، اظهار نمود: همه آنها عاشق خاندان (ع) و از منتظران ظهور حضرت مهدی (عج) هستند. کسانی که به زیارت خاندان می روند، این زیارت نشان از عشق و ارادت خاص آنها به ائمه اطهار است. اما کسی که به زیارت خانه خدا می رود، به دنبال تکلیف الهی و شرعی است و میان تکلیف و عشق تفاوت وجود دارد، ازاین رو خداوند به عاشقان زیارت حرم ائمه نگاه ویژه ای دارد و اگر کسی در این راه از دنیا برود، خداوند برای او اجر و ثواب خاصی قائل خواهد شد.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به آیاتی از قران درباره خصوصیت افرادی که با عشق و علاقه خاندان از دنیا بروند، اضافه کرد: نقل شده هر کس بر محبت آل محمّد (ص) بمیرد آمرزیده می شود، با توبه از دنیا رفته است، با ایمان کامل از دنیا رفته، ملک الموت به او بشارت بهشت می دهد و چنان با جلال او را به بهشت می برند و دری از قبرش به بهشت گشوده می شود. توجه کنید هر کس بر محبت آل محمّد (ص) بمیرد، خداوند قبر او را جایگاه زیارت ملائکه رحمت قرار می دهد، هر کس بر محبت آل محمّد بمیرد (ص) بر راه و روش پیامبر و جماعت مؤمنین مرده و هر کس با کینه آل محمّد (ص) بمیرد، روز قیامت که می آید بر پیشانی او نوشته ناامید از رحمت خداست. هر کس بر بغض آل محمّد (ص) بمیرد کافر از دنیا رفته و هرکس بر بغض آل محمّد (ص) بمیرد بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد. این همه یکی از عنایاتی است که خداوند روزی زائرین دلباخته و مشتاق امام حسین(ع) و واصلان به رب کریم می کند.

دسته‌ها: توریسم