یزد معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد به رکود بی سابقه صنعت توریسم به علت کرونا اشاره و بر پشتیبانی از فعالان و سرمایه گذاران طرح های این حوزه تاکید نمود.
«محمد میرشمسی» در تکمیل این مطلب، اضافه کرد: صنعت توریسم تا پیش از شیوع بحران ویروس کرونا یکی از صنایع پیشران و مهم در دنیا به لحاظ درآمدزایی، جذب منابع مالی و عامل ایجاد اشتغال اثرگذار بود و ازاین رو در خیلی از کشورهای دنیا همچون ایران اهتمام به این صنعت و جذب سرمایه و سرمایه گذار در این بخش به شدت مورد توجه قرار گرفته بود.
به گفته وی، سرمایه‎ گذاری در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری مانند هتل های لوکس و پنج ستاره، مجتمع های گردشگری، هتل بوتیک ها و بومگردی ها می تواند بعنوان یکی از فرصت‎های جذاب برای سودآوری و اشتغال‎زایی مورد توجه فعالان اقتصادی باشد.
میرشمسی در ادامه اظهار داشت: استان یزد با داشتن ظرفیت‎ها، جاذبه و پتاسیل های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و تنوع جغرافیایی فرصتی مناسب برای توسعه زیرساخت های گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش هستند.
معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی یزد ضمن اشاره به اختصاص رتبه اول به استان یزد در پایش شاخص امنیت سرمایه گذاری و نامگذاری یزد بعنوان امن ترین منطقه کشور برپایه گزارش و ارزیابی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بر آمادگی هرگونه همکاری و مساعدت جهت متقاضیان و سرمایه گذاران استان در زمینه بخش گردشگری تصریح کرد.
وی اضافه کرد: در جهت معرفی فرصت ها و بسته های سرمایه گذاری برای زمان پساکرونا و رونق گردشگری استان با رویکرد توسعه گردشگری داخلی تمام تلاش خویش را انجام خواهیم داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد، میرشمسی در انتها تصریح کرد: سرمایه گذاری و ایجاد توسعه زیرساخت های مورد نیاز در بخش گردشگری استان، می تواند رشد قابل توجه مالی و اقتصادی ذیل تسهیل شرایط و اثرات مطلوبی بر روی جامعه مقصد محلی داشته باشد.

منبع: