قبل از ورود گوشیهای همراه هوشمند به عرصه تکنولوژی، باید به عکاسی علاقه و اشتیاق ویژه ای می داشتید تا حاضر می شدید پولتان را صرف تجهیزات عکاسی و یادگیری آن کنید. برای عکاسی کلاس های آموزشی می رفتید و درباره تکنیک ها، ترکیب بندی و کار در اتاق تاریک می آموختید. البته امروزه هم برای عکاسی حرفه ای همین مسیر را باید طی کنید اما مسیر پیش رو با تلفن های همراه و ابزارهایی که برخی از شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام در اختیارتان می گذارند، این مسیر هموارتر از قبل شده است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، امروزه هر کس با هدف گردشگری به سفر می رود، خود به تنهایی یک عکاس می تواند باشد. در مسافرت، همه در حال ثبت تصاویر از مکان های دیدنی، بناهای تاریخی، چشم اندازهای کوهستانی، غروب های خورشید و غذاهای آن منطقه هستند.
با این وجود بعضی از کشورها به مراتب فضای بهتری برای عکاسی دارند. در این گزارش بعضی از کشورهایی را که همیشه موفق به ثبت تصاویر خوب در آنجا خواهید شد، به انتخاب سایت تراولر (Traveller) معرفی می نماییم.
مراکش
عکاسی در مراکش رابطه مستقیمی با رنگ ها دارد؛ از برج های ادویه در بازارهای باستانی گرفته تا آجرهای رس قرمز شهرهای صحرایی و آبی پررنگ روسری های بادیه نشین ها. مدینه در شهر فاس (نخستین پایتخت سیاسی کشور مراکش بوده است) یک شورش رنگی است. در این شهر چیزهای عجیب و غریب در مغازه ها به فروش می رسد و سفال های نقاشی شده روی دیوارهای ماسه ای رنگی دیده می شود. ازاین رو هیچگاه در ثبت تصاویر خوب در استان صویره شکست نمی خورید؛ محلی که بعضی از سکانس های «بازی تاج و تخت» در آنجا به ثبت رسیده است.

مراکش