به گزارش عصر توریسم مجسمه ای قرون وسطایی که بعد از تخریب برای قرن ها پنهان شده بود کشف و مرمت شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، مجسمه تاریخی که در دوران حکومت «هنری هشتم» تخریب و برای قرن ها پشت اُرگ کلیسا با غبار پوشانده و فراموش شده بود، حالا در جریان اکتشافی که کارشناسان آنرا فراتر از انتظار توصیف می کنند مرمت شد.
این مجسمه تاریخی که گمان می رود مجسمه ای از پیکر «جان دبلتون» یک کشیش باشد در کلیسای قرون وسطایی واقع در «دربی شایر» (انگلستان) کشف شده است.
به قول کارشناسان قدمت این مجسمه به ۱۳۵۰ بازمی گردد و بنابراین بعنوان قدیمی ترین مجسمه مرمرسفید یک کشیش در بریتانیا به حساب می آید.
کارشناسان معتقدند این مجسمه توسط یک مجسمه ساز ماهر ساخته شده چونکه ردای این کشیش بسیار ماهرانه و دقیق تراشیده شده است.
درحقیت این اکتشاف به دست «آن هیتکات» متولی این کلیسا صورت گرفته است. «هیتکات» از معدود کسانی بوده که از وجود این مجسمه تاریخی اطلاع داشته است.
«هیتکات» می گوید: «من از همان ابتدا یعنی از زمانی که یک کودک سه یا چهارساله بودم از وجود این مجسمه آگاه بودم. پدر و پدربزرگم هر دو از متولیان کلیسا بودند و زمانی که کودک بودم پشت ارگ کلیسا را دیده بودم. می توانستم ببینم مجسمه ای پشت ارگ وجود دارد اما به آن اهمیت نمی دادم و نمی دانستم این مجسمه چیست.»
چهار سال پیش بود که از انجمن آثار تاریخی کلیساها با «هیتکات» تماس گرفتند و گفتند با عنایت به اسناد قدیمی یک مجسمه مرمر سفید کشیش باید در این کلیسا وجود داشته باشد و این گونه بود که با پیگیری های «هیتکات» این مجسمه کشف شد.
حالا این مجسمه پس اتمام پروژه مرمت برای رونمایی آماده شده است.

دسته‌ها: توریسم