عصر توریسم: بنیاد ایرانشناسی وبینار «بررسی جایگاه ایرانشناسی در بنگلادش» را برگزار می نماید.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی اعلام نمود: در تداوم سلسله گفت وگوهای ایرانشناسی و بمنظور معرفی شایسته ایران به جهانیان و ایجاد رابطه بیشتر با جامعه ایرانشناسان، وبینار «بررسی جایگاه ایرانشناسی در بنگلادش» با همکاری بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور بنگلادش، ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار می گردد.
این گفت وگوی علمی با مشارکت دانشگاه های معتبر بنگلادش (دانشگاه های داکا، راجشاهی، چیتا گونگ، کولنا و انجمن زبان فارسی بنگلادش) که هرکدام دارای گروه زبان و ادبیات فارسی هستند و سخنرانی استادان ایرانشناس و زبان فارسی از طرف دو کشور ایران و بنگلادش، روز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ (۸ فوریه ۲۰۲۱) از ساعت ۸: ۳۰ دقیقه به وقت تهران شروع می شود.
این وبینار با هدف بررسی دیرینه مطالعات ایرانشناسی در کشور بنگلادش، موقعیت نهادهای ایرانشناسی و وضعیت جامعه علمی ایرانشناسان به چشم اندازهای آینده خواهد پرداخت.
در این گفت وگوی زنده علمی، اندیشمندان و پژوهشگران حوزه ایرانشناسی همچون دکتر حکمت الله ملاصالحی ـ استاد دیرینه شناسی و تاریخ دانشگاه تهران ـ، دکتر زهره زرشناس ـ مدیر گروه های آموزشی بنیاد ایرانشناسی ـ و مدیران حوزه روابط بین الملل و همکاریهای علمی دانشگاهی از جمهوری اسلامی ایران و متقابلا تعدادی از چهره های ایرانشناس و استادان زبان و ادب فارسی از دانشگاه های کشور بنگلادش سخنرانی خواهند کرد.
علاقه مندان جهت شرکت در وبینار «بررسی جایگاه ایرانشناسی در بنگلادش»، همین طور برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دبیرخانه وبینار به شماره تلفن ۸۸۶۰۸۸۰۵ تماس بگیرند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم