به گزارش عصر توریسم معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با تکذیب برخی اخبار ضد و نقیض درباره تاریخ از سرگیری اعزام زائرین ایرانی به عتبات عالیات، اظهار داشت: ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز پاسخ نهایی درباره اعزام ها را نداده است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی ضمن اشاره به انتظار متقاضیان سفر به عتبات عالیات بخصوص در ماه رجب و شعبان، اظهار نمود: سازمان حج و زیارت همواره بر زیارت همراه با کیفیت، معنویت، حفظ عزت، کرامت، امنیت و بخصوص سلامت تاکید داشته و این مهم در برنامه ریزی های صورت گرفته لحاظ شده است. طبق تاکید رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص توجه به سلامت زائرین، از سرگیری اعزام ها به تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا منوط شده است.
او با بیان اینکه در یک سال قبل سفرهای زیارتی به عتبات عالیات به علت بحران کرونا تعطیل شده است، خاطرنشان کرد: پس از شیوع این بحران، دستورالعمل بهداشتی کاملی از جانب کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت و هیأت پزشکی تهیه شد که پس از تدوین در اختیار وزارت بهداشت و وزارت خارجه کشورمان و کشور میزبان قرار گرفته است تا در صورت از سرگیری اعزام ها این مهم مورد توجه جدی قرار گیرد، اما هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ نهایی درباره اعزام ها را نداده و راه اندازی باردیگر سفرها به تاییدیه این ستاد منوط است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: امیدواریم با اهتمام به رعایت شیوه نامه های تدوین شده و از سویی اشتیاق وصف ناپذیر مردم به این زیارت پربرکت و معنوی، شاهد اعزام باردیگر زائرین به عتبات باشیم.

رحمانی تصریح کرد: در صورت تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا برای از سرگیری سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، برنامه های دقیقی از نظر امکانات و توجه به سلامت زائرین در رفت و بازگشت تدوین شده که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد. در صورت مشخص شدن این موضوع، اطلاع رسانی دقیقی از جانب سازمان حج و زیارت انجام می گیرد و مردم به اخبار ضدونقیض برخی رسانه ها و شایعات توجه نکنند.
پیشتر اعلام شده بود که ستاد ملی کرونا با ازسرگیری اعزام زائرین ایرانی به عتبات عالیات موافقت کرده است که این ستاد آنرا تکذیب نمود. اخیرا هم اخباری در خصوص ازسرگیری سفرهای زیارتی به عراق در تعطیلات نوروز انتشار یافته است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم