یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سفر کردن در روزهای نوروز بازی با مرگ است، اظهار داشت: از مردم تقاضا دارم که سفرهای ایام نوروز را به زمان دیگری موکول کنند هیچ گاه برای سفر کردن دیر نیست اما حالا با این شرایط سفر نکردن بهترین راهکار است.
محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: استان های شمالی کشور خصوصاً استان مازندران و غرب آن همیشه مورد هدف گردشگران بودند منتهی هم اکنون چند شهر این استان در وضعیت نارنجی در وضعیت شیوع ویروس کرونا به سر می برند و به سمت قرمز شدن حرکت می کند. نگرانی آنست که با حضور مسافران وضعیت شهرهای زرد به نارنجی و نارنجی به قرمز تبدیل گردد.
وی افزود: اساسا با هجوم مسافران شیوع ویروس کرونا افزایش می یابد آن هم در شرایطی که زیرساخت های درمانی در استان مازندران بسیار محدود است و حتی برای افراد بومی کفاف نمی دهد چه برسد به این که غیربومی ها و مسافران بخواهند از آن استفاده کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: بعنوان یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان و یکی از نمایندگان غرب استان مازندران و فردی که در سیستم سلامت به مردم خدمت می کند، از آنها می خواهم که در روزهای نوروز همچون یک سال قبل یار و یاور کادر بهداشت و درمان و سیستم سلامت باشند. فراموش نکنیم که با همکاری مردم از ۵۰۰ فوتی در روز به کمتر از ۱۰۰ فوتی در روز رسیده ایم مردم همکاریهای لازم را داشته باشند هر روز ورژن ها و نسخه های جدیدی از این ویروس سرکش مشاهده می شود نسخه هایی که بمراتب خطرناک و کشنده تر از موارد قبلی آنست. از مردم می خواهم با همکارانمان در سیستم سلامت خصوصاً پرستاران و بهیاران همکاری کنید آنها که ۱۵ ماه در خط مقدم مبارزه کردند.
محسنی پندپی تصریح کرد: نیروهای زیادی در کادر سلامت از دست رفته اند. پرستارانی که برای حفظ سلامت مردم جنگیدند. مادر از فرزند جدا شد چون پرستار مادر برای کمک به کادر درمان زنده نماند و فرزند بدون مادر به دنیا آمد. درست است که آنها تمامی تلاششان برای حفظ سلامتی مردم می گذارند اما بالاخره خسته می شوند بعد از مردم خواهش می کنم که از سفر کردن در روزهای نوروز بپرهیزند به ویژه به شهرهایی که آماده ورود به وضعیت قرمز را دارد این بازی کردن با مرگ است این ویروس با کسی شوخی ندارد.
وی با ارائه مثالی توضیح داد: بتازگی یکی از همکارانم مبتلا شده وقتی علت را از او جویا شدم اظهار داشت که چند روز پیش از آن سه نفر مهمانشان بودند پس از آن حس بویایی اش را از دست داد و وقتی تست دادم متوجه شدم که خود، همسر و فرزندش به کرونا مبتلا شدند حالا هم حال همسرش خوب نیست؛ این ویروس به همین راحتی منتقل می شود و با کسی هم شوخی ندارد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: از مردم می خواهم که همه مراقبت های لازم را داشته باشند تا خدایی ناکرده سال را با خاطرات تلخ تمام نکنند اهتمام کنند در سال جدید هم نشاط و شادی را بین اعضای خانواده تقسیم کنند. هیچ گاه برای سفر کردن دیر نیست سفرهای امسال را به فرصت دیگری موکول کنید که فضای شهر و جامعه ایمن تر است.
نماینده نوشهر در مجلس شورای اسلامی در آخر اظهار نمود: از مردم خواهش می کنم که به استان های شمالی خصوصاً استان مازندران و غرب آن پرهیز کنند تا خدایی ناکرده با وقایع ناگواری مواجه نشوند.

دسته‌ها: توریسم