نشست توسعه همکاریهای گردشگری ایران و اسلواکی با هدف ارتقای مبادلات گردشگری به ویژه در دوران پساکرونا اجرا شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، در ابتدای این جلسه رادوز دولا ـ مدیرکل گردشگری اسلواکی ـ گزارشی درباره وضعیت گردشگری این کشور در دوران کرونا ارائه کرد و سپس محمد قاسمی ـ مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ با ارائه گزارشی به برنامه های ایران برای رونق بخشی به کسب و کارهای گردشگری در دوران پساکرونا بوسیله تمرکز بر تداوم روابط گردشگری با بازارهای قبلی و ورود به بازارهای جدید بین المللی همچون اسلواکی اشاره نمود.
او با اشاره به ظرفیت ها و خاصیت های منحصر به فرد گردشگری ایران بعنوان مقصدی متفاوت برای گردشگران اسلواک، بر ضرورت ارتقای سطح تعاملات بخش خصوصی دو کشور بمنظور توسعه متوازن تبادلات دوجانبه گردشگری اصرار کرد.
قاسمی با تاکید بر برخورداری هر دو کشور از ظرفیت­ های غارنوردی، آب درمانی، اسکی و پارک­ های ملی و طبیعی، تبادل اطلاعات و تجربیات موفق در این زمینه­ ها میان طرفین را به ویژه بوسیله برگزاری کارگاه­ های آموزشی پیشنهاد کرد.
در ادامه نمایندگان جامعه تور اپراتورها و آژانس های مسافرتی اسلواکی (SACKA) و جامعه تورگردانان ایران (ITOA) نیز بعنوان بخش خصوصی گردشگری دو کشور با برشمردن انواع محصولات گردشگری قابل ارائه به شهروندان دو کشور، آمادگی خودرا برای شروع روابط گردشگری دوجانبه در روزهای پساکرونا اعلام نمودند.
همین طور قرار شد برگزاری تورهای آشناسازی متقابل برای اهالی رسانه و تور اپراتورهای دو کشور و تبادل اطلاعات و بسته های سفر توراپراتورها بوسیله بخش خصوصی و تدوین سند تفاهم نامه همکاریهای گردشگری دو کشور از طرف بخش دولتی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد.