لرستان رئیس مجمع نمایندگان لرستان اظهار داشت: با تقویت و توسعه صنعت نمایشگاهی و گردشگری می توانیم اشتغال را تا ۱۴ برابر افزایش دهیم.
دکتر یحیی ابراهیمی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هدف از ایجاد نمایشگاه این است که کالاهایی که داریم به شکل درست برندسازی و معرفی شود تا محصولات و تولیداتمان در داخل و خارج کشور جایگاه اصلی خویش را پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری صنعت نمایشگاه در عرضه تولیدات، خدمات کالا، محصولات و رونق اقتصادی موثر خواهد بود، خاطرنشان کرد: با تقویت این بخش اشتغال بوجود آمده و از رکود اقتصادی جلوگیری خواهد شد که این مورد برای مردم و بخصوص نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی حائز اهمیت می باشد.
ابراهیمی افزود: اجرایی کردن بند ۱۰ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری هم در جهت اشتغال که مشکل امروز جامعه بوده مطرح گردیده است.
رئیس مجمع نمایندگان لرستان با اشاره به اینکه اشتغالزایی یکی از اهداف ایجاد نمایشگاه است، بیان نمود: هم اکنون بیشترین چالش جامعه لرستان مسئله بیکاری، معیشتی و اقتصادی می باشد.
ابراهیمی تصریح کرد: ایجاد نمایشگاه های بین المللی در استان هایی نظیر لرستان هم سبب رونق اقتصادی می شود و هم زمینه ورود توریست و توریسم به استان فراهم می شود.
نماینده مردم سلسله و دلفان خاطرنشان کرد: افرادی که اقدام به ایجاد نمایشگاه می‎کنند باید سطح کلاس خویش را ارتقاء داده و جایی که انتخاب می کنند هر چقدر شکیل تر و علمی تر باشد به سود مردم است.
وی با اشاره به اینکه صنعت نمایشگاه هم اکنون در دنیا ۳۰۰ میلیارد دلار در اقتصاد جهانی تأثیر گذاشته است، افزود: چنانچه در کشور و در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری و… بتوانیم کالای خویش را با وجود صنعت نمایشگاهی عرضه نماییم بطور قطع می توانیم به رونق اقتصادی، کسب و کارو اشتغالزایی زودبازده برسیم.
رئیس مجمع نمایندگان لرستان بیان نمود: با تلاشی که در فراکسیون زیرساخت داریم از افرادی که در این صنعت فعال می باشند حمایت می نماییم و قوانینی که در این حوزه است اجرایی خواهد شود.
این نماینده مجلس اظهار داشت: چنانچه احتیاج به بازبینی است آنها را بازبینی می نماییم چون که معتقدیم با تقویت صنعت نمایشگاهی، گردشگری و توسعه دو برابر آن می توانیم اشتغال را تا ۱۴ برابر افزایش دهیم.