به گزارش عصر توریسم نشست توسعه همکاریهای گردشگری ایران و اسلواکی با هدف ارتقای مبادلات گردشگری بخصوص در دوران پساکرونا به صورت وبیناری برگزار گردید.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، «رادوز دولا» مدیر کل گردشگری اسلواکی در این جلسه، گزارشی را درباب وضعیت گردشگری کشور اسلواکی در دوران شیوع ویروس کرونا ارائه کرد.

«محمد قاسمی» مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان رئیس هیات ایرانی هم با عرضه گزارشی از اقدامات حمایتی دولت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با صدمات ناشی از همه گیری کرونا بر صنعت توریسم، به برنامه های ایران برای رونق بخشی به کسب و کارهای گردشگری در دوران پساکرونا بوسیله تمرکز بر تداوم روابط گردشگری با بازارهای قبلی و ورود به بازارهای جدید بین المللی همچون اسلواکی اشاره نمود.
وی با اشاره به ظرفیت ها و خصوصیت های منحصر به فرد گردشگری ایران بعنوان مقصدی متفاوت برای گردشگران اسلواکی، بر لزوم ارتقای سطح تعاملات بخش خصوصی دو کشور بمنظور توسعه متوازن تبادلات دوجانبه گردشگری اصرار کرد.
علاوه بر این، رئیس هیات ایرانی با تاکید بر برخورداری هر دو کشور از ظرفیت های غارنوردی، آب درمانی، اسکی و پارک های ملی و طبیعی، تبادل اطلاعات و تجربیات موفق دراین زمینه ها میان طرفین را خصوصاً بوسیله برگزاری کارگاه های آموزشی پیشنهاد کرد.
در ادامه نمایندگان جامعه تور اپراتورها و آژانس های مسافرتی اسلواکی (SACKA) و جامعه تورگردانان ایران (ITOA) هم بعنوان بخش خصوصی گردشگری دو کشور ضمن برشمردن انواع محصولات گردشگری قابل عرضه به شهروندان دو کشور، آمادگی خویش را برای آغاز روابط گردشگری دوجانبه در روزهای پساکرونا اعلام نمودند.
در آخر قرار شد برگزاری تورهای آشناسازی متقابل برای اهالی رسانه و تور اپراتورهای دو کشور و تبادل اطلاعات و بسته های سفر توراپراتورها بوسیله بخش خصوصی و تدوین سند تفاهم نامه همکاریهای گردشگری دو کشور از جانب بخش دولتی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد.

منبع: