مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران در آستانه نوروز ۱۴۰۰  از معرفی ۱۱۰ نقطه گردشگری با محوریت معرفی ۴۰جاذبه گردشگری خیابان ولی عصر (عج)، بر روی نقشه های جدید گردشگری این منطقه اطلاع داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، علی اسماعیل زاده ضمن اشاره به تعطیلات پیش رو در روزهای نوروز که سال جاری هم با عنایت به شیوع بیماری کرونا امکان سفر را از شهروندان گرفته است، اظهار داشت: در نوروز ۱۴۰۰ شهروندان تهرانی می توانند از جاذبه های گردشگری و بافت تاریخی حصار ناصری در محله های مرکزی پایتخت بازدید کنند.
اسماعیل زاده ضمن تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در تمامی اماکن رویدادهای تاریخی، اضافه کرد: در نقشه گردشگری منطقه ۱۱ که سال جاری با محوریت خیابان ولی عصر (عج) به روز رسانی شده است؛ ۱۱۰ مکان رویداد با قابلیت گردشگری وبازدید در اوقات فراغت معرفی شده است که ۴۰جاذبه گردشگری آن در بلندترین خیابان خاورمیانه جانمایی شده است.
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ با بیان اینکه خیابان ولی عصر (عج) بزودی ثبت جهانی خواهد شد، افزود: ۵ کیلومتر از این خیابان ۱۸کیلومتری در منطقه ۱۱ قرار دارد که از میدان تاریخی راه آهن تا خیابان انقلاب را در برمی گیرد و ۴۰ مکان گردشگری همچون قهوه خانه ۱۰۰ ساله آذری، قدیمی ترین ساعت شهری در مسجد مشیرالسلطنه که در دوران قاجار ساخته شده، خانه انیس الدوله، موزه و خانه مینایی، قدیمی ترین قنادی های شهر تهران، مسجد فخریه، موزه هنر ایران (کاخ مرمر)، خانه متین دفتری، تئاتر نوفل لوشاتو، تئاتر شهر و… را میتوان نام برد.
وی همینطور بیان نمود: نقشه گردشگری به معرفی ۵ مسیر پیشنهادی برای گردش یک روزه پرداخته است که در این مسیرها علاقمندان می توانند از جاذبه هایی همچون میدان حسن آباد، موزه ثبت احوال، کوچه لولاگر (تنها کوچه قرینه شهر تهران )، عمارت منشی باشی، موزه مقدم، موزه قرآن موزه هنر ایران، انجمن فلسفه و حکمت، میدان حر، موزه روان پزشکی، مسجد توتونچی، موزه دخانیات، خانه امیر بهادر، خانه تیمور تاش (موزه جنگ) و… بازدید کنند.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به قول اسماعیل زاده این نقشه ها در موزه های محدوده منطقه ۱۱ به صورت مجانی توزیع خواهند شد و فایل نقشه هم در شبکه های اجتماعی و سایت منطقه۱۱ در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

منبع: