عصر توریسم: موزه ویکتوریا و آلبر­ت انگلیس با غذاهای ایرانی «سبزی پلو با ماهی» و «کوکوسبزی» به پیشواز نوروز رفت.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، این موزه که به اختصار V&A نامیده می شود، در شهر لندن واقع شده و یکی از ارزشمندترین و غنی ترین ذخایر هنری و فرهنگی جهان را با بیش از دو میلیون شیء در اختیار دارد؛ دارایی هایی با پنج هزار سال قدمت و از جنس سرامیک، شیشه، منسوجات، لباس، نقره، آهن آلات، جواهرات، مبلمان، اشیای قرون وسطایی، مجسمه، چاپ، نقاشی و عکس.
موزه «ویکتوریا و آلبرت» حالا در آستانه شروع سال نو و گشایش نمایشگاه «ایران حماسی»، ویدئویی از سبزی پلو با ماهی و کوکوسبزی، غذاهای سنتی ایران در مناسبت عید نوروز را به همراه تصاویری از شاهکارهای هنری ایران که در این موزه نگهداری می شود، منتشر نموده و به این دو پرسش که سال نو ایرانی چیست و چگونه جشن گرفته می شود، پاسخ داده است.
این موزه سراغ «سابرینا غیور»، سرآشپز و نویسنده ایرانی تبار اهل انگلیس رفته تا درباره این فستیوال بهاری پرجنب و جوش توضیحاتی دهد. او برای مخاطبان این موزه با بیانی ساده، نوروز را که با فصل بهار شروع می شود، مدلول می کند و درباره غذاهای سنتی ایرانی مثل سبزی پلو با ماهی، کوکوسبزی و ماست و خیار که در نوروز تهیه می شود، توضیحاتی می دهد و از رسم مهمِ دید و بازدید، هدیه دادن به کودکان و جوانان، و پوشیدن لباس های رنگی و شاد در روز عید سخن می گوید.

خانم غیور ابراز امیدواری می کند که این توضیحات پنجره ای کوچک از دنیای غنی فرهنگ، هنر و تاریخ ایران باشد که در این موزه نشانه هایی از آنرا می توان مشاهده کرد و در ادامه دعوت می کند تا از نمایشگاه «Epic Iran» که در موزه ویکتوریا و آلبرت همزمان با نوروز باستانی برگزار شده است، بازدید شود.

در وب سایت موزه ویکتوریا و آلبرت نیز درباره این نمایشگاه نوشته شده که تمدن بزرگ ایران هنوز برای بسیاری ناشناخته است و این نمایشگاه فرصتی است برای سفر به ایران باستان تا معاصر به همراه بیش از ۳۰۰ شیء نمایش داده شده از مجسمه ها، سرامیک، فرش، چاپ، عکس و فیلم که تا پنج هزار سال قدمت دارند.
این نمایشگاه از حالا تا آگوست (شهریورماه) ۲۰۲۱ در موزه ویکتوریا و آلبرت برپا است.

گوشه ای از آثار به معرض نمایش گذاشته شده از «ایران حماسی» در این موزه

منبع:

دسته‌ها: توریسم