عصر توریسم: کرمانشاه مراسم معارفه جبار گوهری به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه و تکریم امید قادری مدیرکل پیشین اجرا شد.
‍ ‍ مهرداد سالاری معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اینکه حفاظت از میراث فرهنگی و انتقال به نسل های آینده وظیفه همه ماست، افزود: گردشگری در اقتصاد دنیا سهم به سزایی در بخش اشتغالزایی دارد که باید به آن توجه ویژه شود.
وی به ظرفیت های کرمانشاه در حوزه گردشگری اشاره نمود و اظهار داشت: پیگیری محور گردشگری بیستون _ تاق بستان، احیاء و مرمت بناهای تاریخی و استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی همچون اولویت هایی است که باید به آن توجه گردد.
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه بر استفاده از ظرفیت سدها و منابع آبی، توجه به بخش گردشگری روستایی و عشایری استان، رونق طبیعت گردی، توسعه توریسم درمانی و… اصرار کرد و اظهار داشت: از همه ظرفیت های استان باید بصورت قدرتمند استفاده گردد.
سالاری ساماندهی مجموعه تاق بستان، برگزاری رویدادهای گردشگری، توجه به بخش خصوصی و احیاء بناهای تاریخی و بازبینی در محدودیت های بافت تاریخی شهر کرمانشاه و برنامه ریزی برای احیاء و زنده سازی این بافت باارزش را از دیگر اولویت های کاری استان برشمرد که مدیریت جدید میراث فرهنگی استان باید به آن توجه کند.
وی با اعلان اینکه امسال مجموعه مدیریتی استان برای تحقق شعار سال رسالت سنگین تری دارد، اشاره کرد: برنامه ریزی برای عملیاتی کردن اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری باید با جدیت تمام دنبال شود.
معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه در خاتمه ضمن تقدیر از عملکرد امید قادری در مدت مسئولیت خود در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، اشاره کرد: آقای گوهری با داشتن مدرک دکترای برنامه ریزی شهری و کارشناسی ارشد معماری و نیز مسئولیت های مختلفی که داشته اند، تجربیات خوبی برای پیشبرد اهداف توسعه ای اداره کل دارند.
محمد عظیمی پناه سرپرست دفتر امور مجلس و هماهنگی استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز اظهارکرد: به لحاظ عملکردی استان کرمانشاه در طول سالهای قبل متاسفانه با وجود همه ظرفیت ها جزو استان های ضعیف بوده که خوشبختانه در سال قبل با کوشش های مجموعه مدیریتی استان جزو 10 استان برتر کشور انتخاب و این مساله جای تقدیر دارد.
وی اضافه کرد: امیدواریم این روند با همراهی پرسنل و مدیریت جدید روز به روز بهبود یابد و شرایطی فراهم گردد که شاهد توسعه بیش از پیش استان در حوزه گردشگری، حفاظت از میراث فرهنگی و رونق صنایع دستی باشیم.
در اختتام این مراسم ضمن تقدیر از امید قادری مدیرکل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، جبار گوهری بعنوان سرپرست اداره کل معرفی گردید.

منبع: