عصر توریسم: قسمتی از کولوسئوم باستانی رُم که زمانی محل نبرد گلادیاتورها بوده است به کمک فناوری پیشرفته بازسازی خواهد شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، وزارت فرهنگ ایتالیا اعلام نمود می خواهد میدان نبرد بنای تاریخی کولوسئوم را با کمک فناوری پیشرفته به شکوه پیشین بازگرداند.
برمبنای پروژه بازسازی این بنا، یک شرکت معماری مسئولیت ساخت طبقه جدیدی بعنوان میدان مبارزه را برعهده خواهد داشت. انتظار می رود این پروژه تا دو سال دیگر به اتمام برسد.
تماشاخانه کولوسئوم که در سال ۸۰ میلادی تولید شده است زمانی میدان نبرد چوبی داشت که کف آن با شن پوشانده شده بود. در زیر این بخش چوبی اتاقک هایی قرار دارد که گلادیاتورها و حیوانات قبل از ورود به میدان در آن جا منتظر می ماندند.
در حوالی ۱۸۰۰ میلادی، باستان شناسانی که کاوش در بخش زیرین این بنا را آغاز نموده بودند این میدان نبرد چوبی را برداشتند. درحال حاضر باتوجه به نبودن این طبقه چوبی، بازدیدکنندگان می توانند از بخش های بالایی این بنا که زمانی جایگاه تماشاگران بوده اند نمایی از بخش زیرین این تماشاخانه را ببینند.
اما میدان نبرد جدید کولوسئوم که با کمک فناوری پیشرفته ساخته خواهد شد این توانایی را خواهد داشت که به سرعت بخش زیرین بنا را بپوشاند یا امکان تابش نور و تهویه هوا را برای اتاقک های زیرین فراهم کند؛ چونکه این طبقه جدید از چندین قطعه متصل به یکدیگر ساخته خواهد شد که قابلیت حرکت کردن را خواهند داشت.
کولوسئوم از دوشنبه گذشته با کاهش محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا بازگشایی شد.

منبع: