به گزارش عصر توریسم فارس سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد که با همکاری شرکت های حمل و نقل گردشگری، تاکسی های گردشگری را در شیراز فعال نماییم.
جمشید معینی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ضمن گرامیداشت روز شیراز، به خبرنگاران اظهار داشت: راه اندازی تاکسی های گردشگری باتوجه به ظرفیت های شیراز نه فقط در توسعه گردشگری بلکه در زمینه اشتغال زایی هم موثر خواهد بود.
او افزود: در حقیقت تاکسی های گردشگری از زیرساخت های مهم در صنعت گردشگری است و جای خالی چنین زیرساختی در استان به ویژه شهر شیراز همچنان احساس می شود.
معینی اظهار داشت: طبق پیش‎ بینی‎ ها با توجه به این که شیراز شهر توریستی و یکی از نخستین اولویت ‎ها و مقاصد سفر توریستهای داخلی و خارجی شمرده می شود، فعال شدن تاکسی‎ گردشگری در این شهر یک ضرورت است.
او اظهار داشت: در حقیقت رانندگان تاکسی های گردشگری اولین افرادی هستند که با گردشگران ارتباط برقرار کرده و هم کلام می شوند بدین سبب مسلط بودن این افراد به یک یا چند زبان خارجی، نیاز شمرده می شود.
معینی با اشاره به اینکه نصب تاکسی متر و مانیتور برای معرفی بهتر جاذبه های گردشگری از موارد مد نظر در تاکسی های گردشگری ست، اظهار داشت: سال ها قبل رنگ تاکسی های شیراز سفید و سبز بود که در میان مردم شهر به تاکسی های ماست و خیاری معروف بودند و بعدها با گذشت زمان رنگ تاکسی ها تغییر نمود و زرد رنگ شد، پس با توجه به این که رنگ تاکسی های قدیمی شیراز برای مردم این شهر و حتی گردشگران نوستالژی و خاطره انگیز است در نظر داریم تاکسی های گردشگری با همان شکل و شمایل قدیمی فعالیت کنند.
سرپرست میراث فرهنگی فارس با تاکید بر اینکه محل استقرار و فعالیت تاکسی های گردشگری در مبادی ورودی شهر و کنار جاذبه های گردشگری خواهد بود، اظهار داشت: در نظر داریم فعالیت این تاکسی ها را بصورت کاملاً حرفه ای و تخصصی برنامه ریزی و دنبال نماییم و این مهم تنها با همکاری شرکتها و سازمان ها و ارگان های فرهنگی و اجرائی شهری و گردشگری مربوطه حاصل می شود و در این راه همکاری جدی و مؤثر این نهادها را خواستاریم.

منبع:

دسته‌ها: توریسم