همدان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان اظهار داشت: حوزه گردشگری از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا فعالیت خاصی نداشته و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمک و قوت قلبی برای این صنعت است.
علی مرادی پور در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: فعالان این حوزه قانوناً چیزی برای پرداخت ندارند بدین سبب با بخشیده شدن مالیات نه فقط دولت متضرر نخواهد شد بلکه بُرد تبلیغاتی نیز دارد.
وی با بیان اینکه از شروع همه گیری کرونا هفت دفتر خدمات مسافرتی در همدان تعطیل شده است، اضافه کرد: فعالان گردشگری از شروع شیوع این بیماری تنها ۱۰ درصد نسبت به قبل فعالیت داشته اند و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمکی به این بخش می شود.
مرادی پور با اشاره به اینکه گردشگری هنوز به روال قبل برنگشته است، اظهار نمود: گردشگری تنها صنعتی است که لطمه خیلی زیادی از کرونا دیده است و فعالان این عرصه به ورشکستی رسیده اند.
وی با اعلان اینکه تعطیلات نوروز هم کمکی به این حوزه نکرد، اظهار داشت: در نوروز ۱۴۰۰ تورهای گردشگری که می توانست بصورت هوشمند و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار شود، حذف و سبب شد مردم با خودرو های شخصی به مسافرت بروند و حجم سفرها و در نتیجه شیوع ویروس کرونا افزایش یابد.
مرادی پور با اشاره به اینکه در طول این مدت هیچ کمکی به این صنعت نشده است، مطرح کرد: گردشگری صنعتی است که با کمترین سرمایه، اشتغال به وجود می آورد و متأسفانه در مدت شیوع ویروس کرونا بیشتر شغل های در رابطه با این حوزه را از دست داده ایم.
وی تشریح کرد: در مدت یاد شده کمک های دولت شامل امهال وام ها بود که خود داستانی شده، از طرفی بانک ها جریمه و افزایش کارمزد این امهال را دریافت می کنند و از جانب دیگر با وجود اینکه معاون گردشگری اظهار کرده امهال پذیرفته شده اما بانک مرکزی زیر بار نمی رود و آنچه مسئولان گردشگری گفته اند هنوز عملی نشده است.