به گزارش عصر توریسم سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آستارا سفرهای دسته جمعی در قالب تورهای گردشگری را مغایر با مصوبات ستاد کرونا دانست و اظهار داشت: هرگونه سفر دسته جمعی بدون مجوز شناسایی و باآنها برخورد قانونی خواهد شد.
مجتبی آب روشن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سفرهای بدون ضابطه را مخل امنیت و آسایش مردم و موجب تخریب گردشگاه ها دانست و اظهار داشت: پس از عادی شدن شرایط کرونائی، تورهای گردشگری باید از آژانس های مسافرتی وگردشگری مجوز ستاندن کنند و مدیران آنها نیز کارت شناسایی معتبر داشته باشند.
وی اصرار کرد که مردم باید شرایط همه گیری در استان گیلان و شهرستان آستارا را درک کرده و از انجام مسافرت های دورهمی اجتناب کنند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی آستارا اظهار داشت: نظارت بر اماکن تفریحی و گردشگری در این ایام باتوجه به تعطیلات عید فطر تشدید خواهد شد و سفارش می شود مسافران و گردشگران از دورهمی دسته جمعی در این اماکن اجتناب کنند.
آب روشن اجرای تورهای ضابطه مند را از سیاست های گردشگری دانست و اضافه کرد: شهرستان آستارا همیشه میزبان خوبی برای گردشگران بوده است که بعد از عادی شدن شرایط همه گیری کرونا فضا برای پذیرایی از مسافران و گردشگران به روال عادی بازخواهد گشت.
وی افزود: چهار دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در بازارچه، خیابان معلم و نزدیک گمرک آستارا دایر است و پس از عادی شدن شرایط کرونائی، تورها باید با مجوز و هماهنگی این دفترها به کارهای گردشگری خود اقدام نمایند.
شیوع ویروس کرونا در جهان علاوه بر خسارت جانی و مالی، با تعطیلی گردشگاه ها و اماکن اقامتی به صنعت گردشگری نیز ضربه زده است و بهترین راه حل مقابله با این ویروس، خودداری از سفرهای غیرضروری و رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و مناطق گردشگرپذیر طبیعی، تاریخی، مذهبی و اقتصادی در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.
بیش از ۱۰۰ هتل، هتل آپارتمان، مهمانسرا، دفترهای خدمات مسافرتی و گردشگری، بوم گردی، بین راهی و خانه مسافر دارای مجوز در این شهرستان فعال است.

منبع: