به گزارش عصر توریسم با کاهش محدودیت های کرونایی، نمایشگاه «آیین های جهان نوروز» از امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در گالری فرهنگسرای نیاوران بازگشایی می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، بخش ویژه هجدهمین جشن تصویر سال با عنوان آیین های جهان نوروز که در گالری فرهنگسرای نیاوران برپاست و با محدودیت های اعلام شده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته های گذشته تعطیل شده بود، از امروز بازگشایی و تا دو هفته آینده برپا خواهد بود.

این نمایشگاه از نهم فروردین ماه ۱۴۰۰ با نمایش ۱۲۰ عکس، ۱۵ پوستر و ۱۵ کاریکاتور آغاز به کار کرده است.

نمایشگاه آیین های جهان نوروز که با حمایت طرح تهران ۱۴۰۰ و با همراهی کمیسیون ملی یونسکو در ایران و مجموعه فرهنگسرای نیاوران برگزار شده است، در برگیرنده آثار هنرمندان ایرانی در رشته های عکاسی، کاریکاتور و گرافیک (پوستر) با مبحث آیین ها و مراسم نوروز در پنج کشور ایران، تاجیکستان، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان و چین است.

مراسم معرفی برگزیدگان این بخش متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا، نمایشگاه بخش ویژه هجدهمین جشن تصویر سال، با عنوان آیین های جهان نوروز در سه رشته عکس، پوستر و کارتون روز دوشنبه نهم فروردین ماه ۱۴۰۰در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد اما با عنایت به افزایش محدودیت های کرونایی و تعطیلی مراکز فرهنگی در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، بازدید از این نمایشگاه متوقف گردید.

نوروز در ایران و افغانستان به منزله شروع سال نو است و در کشورهای تاجیکستان، جمهوری آذربایجان قرقیزستان، قزاقستان، سوریه، عراق، گرجستان، آلبانی، چین، ترکیه، ترکمنستان، هند، پاکستان و ازبکستان تعطیل رسمی همراه با برگزاری جشن های متنوع اقوام در هر کشور است.

دسته‌ها: توریسم