معاون فرماندار گمیشان اظهار داشت که طی چهار سال اخیر و از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی و ملی افزون بر 33 میلیارد ریال بمنظور تکمیل زیرساخت های گردشگری ساحلی روستای ˮچارقلیˮ این شهرستان اختصاص یافته که چهار میلیارد و 200 میلیون ریال آن بتازگی تخصیص یافته است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا، روستای چارقلی در غربی ترین نقطه بخش مرکزی گمیشان و در فاصله ۱۵ کیلومتری از مرکز این شهرستان واقع است که به سبب داشتن سواحل بکر ماسه ای از با اهمیت ترین مناطق گردشگری غرب گلستان شمرده می شود و تا مرکز استان نیز ۵۰ کیلومتر فاصله دارد.
سیدعلیرضا حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با اعتبارات تخصیص یافته اخیر حدود یک کیلومتر باقی مانده از جاده ۵.۶ کیلومتری منتهی به ساحل چارقلی زیرسازی نهایی و مهیای آسفالت می شود.
وی تصریح کرد که قبل از این نیز از شروع دولت دوازدهم تا حالا مبلغ ۲۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون ریال برای اجرای محوطه سازی، زیرسازی جاده دسترسی به ساحل چارقلی و آسفالت قسمتی از آن اختصاص و هزینه شده است.
معاون فرماندار گمیشان اضافه کرد که با برنامه های کوتاه مدت بوسیله ایجاد زیرساخت در بیش از ۱۰ کیلومتر ساحل ماسه ای و راه اندازی شرایط ماندگاری شبانه مسافر، گردشگری ساحلی در سواحل بکر این شهرستان توسعه خواهد یافت.
غروب آفتاب در سواحل گمیشان

دسته‌ها: توریسم