به گزارش عصر توریسم معاون گردشگری اعلام نمود: تبلیغ و اجرای تور با وعده واکسن کرونا فاقد وجاهت قانونی بوده و مطابق مقررات با آن برخورد خواهد شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، به دنبال تبلیغ تور واکسن کرونا در فضای مجازی، ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در نامه ای اشاره کرد: باتوجه به شرایط رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا در کارهای خدماتی مبتنی بر اقتصاد گردشگری همچون مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحی و نیز دفاتر/ شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری، متاسفانه تعدادی از واحدهای گردشگری به انجام تبلیغات کاذب در بعضی رسانه ها و همین طور در فضای مجازی بصورت غیرواقعی و اغواکننده تور با واکسن کرونا، اقامت در کلبه و ویلاهای بدون مجوز و… اقدام می کنند که ادامه اینگونه کارهای کاذب و دروغین می تواند لطمه های جبران ناپذیری بر پیکره ضعیف صنعت گردشگری وارد کند.
بمنظور پشتیبانی از ذی نفعان و فعالان حوزه گردشگری و جلوگیری از اجرای اینگونه اقدامات تبلیغی دروغین و مخرب، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و دارندگان مجوز فعالیت در فضای مجازی، فقط مجاز به معرفی مراکز اقامتی دارای پروانه بهره برداری متبوع هستند و تبلیغ مراکز بدون مجوز و استفاده از آن در برگزاری و اجرای تور فاقد وجاهت قانونی می باشد.
پیرو این دستور، علی رفیعی ـ معاون گردشگری تهران ـ نیز در بخشنامه ای خطاب به تمام تشکل های گردشگری، اقامتی، پذیرایی، تفریحی و حمل و نقل در این استان اصرار کرد از هرگونه اقدام تبلیغی خارج از موارد مندرج در بخشنامه های موجود اجتناب کنند.
او همین طور در این بخشنامه نوشت: دارندگان مجوز فعالیت در فضای مجازی فقط مجاز به معرفی مراکز اقامتی دارای پروانه بهره برداری متبوع هستند و هرگونه تبلیغ مراکز بدون مجوز و استفاده از آن در برگزاری و اجرای تور فاقد وجاهت قانونی می باشد و در صورت مشاهده طبق قانون و مقررات برخورد خواهد شد.
تبلیغ تور واکسن کرونا اولین بار در پاییز سال قبل همزمان با شروع واکسیناسیون در بعضی کشورها، انجام شد که آژانس دارها آنرا دروغین دانستند و وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در واکنش به آن، هر نوع تور گردشگری با عنوان واکسیناسیون کرونا را بدون مجوز اعلام نمودند.

منبع: