به گزارش عصر توریسم ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در درآمدزایی و ایجاد اشتغال اظهار داشت: آثار تاریخی و گردشگری در صورت مدیریت شدن نقش مهم و موثری در رونق اقتصادی استان کرمانشاه دارد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا، آیت الله علما سه شنبه شب در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بر لزوم مدیریت بهینه آثار باستانی استان کرمانشاه برای جذب بیشتر توریست اصرار کرد و اضافه کرد: باید با مدیریت درست آثار تاریخی و گردشگری را به مراکزی جهت جذب توریست تبدیل کرد تا با در آمدزایی هنگفتی که دارد اقتصاد استان را سرو سامان دهد.
وی اشاره کرد: درآمد برخی کشورها بوسیله جاذبه های گردشگری آن به دست می آید و این قبیل کشور ها، جزو کشورهای پیشرفته هستند.
آیت الله علما با تاکید بر ضرورت شناسایی و بهره برداری از پتانسیل های خوب گردشگری استان کرمانشاه اشاره کرد: خوشبختانه استان کرمانشاه هم جزو استان هایی است که اماکن گردشگری آن بسیار بالا است و باید از این موقعیت های ویژه استفاده مطلوب را به عمل آورد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با انتقاد از عدم مدیریت جاذبه های گردشگری استان اظهار داشت: برخی آثار تاریخی استان ما در دنیا کم نظیر است اما متاسفانه موقعیتهای درآمدزایی بوسیله این جاذبه های گردشگری از دست رفته است.
آیت الله علما اضافه کرد: اگر تعدادی از این ابنیه تاریخی را سامان داده و بتوانیم با تبلیغات خوب آنرا معرفی نماییم می توانند درآمد بالایی داشته و به رفع اشکال بیکاری جوانان کمک کنند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا؛ وجود چهار هزار و ۲۰۰ اثر ثبت شده ملی، یک اثر ثبت شده جهانی و ده ها اثر گردشگری که هنوز به ثبت نرسیده اند حاکی از استعداد بالای کرمانشاه در بخش گردشگریست.
بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروانسراهای شاه عباسی و ماهیدشت و آبشار پیران از با اهمیت ترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری در استان کرمانشاه است.
۲۷ هتل، سه هتل آپارتمان، ۱۹ مهمانپذیر، هفت سفره خانه، ۱۵ واحد پذیرایی بین راهی منفرد، ۱۷ رستوران بین راهی، ۱۴ مجتمع گردشگری، حدود ۲۰ اقامتگاه بوم گردی، ۵۰ خانه مسافر دارای مجوز موقت در استان کرمانشاه وجود دارد.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۴ شهر دارد.

منبع: