به گزارش عصر توریسم جنگل رفتن یکی از آن تجربه هایی است که به آدم فرصت می دهد از تنهایی و آرامش لذت ببرد. اگر عاشق جنگل نوردی باشید می دانید جنگلها از نظر پوشش گیاهی و رطوبت و پستی بلندی با هم خیلی فرق دارند. اما زیباترین و خاص ترین جنگل های ایران کدام هستند؟ در این متن با جنگل های زیبا آشنا می شوید.
تابستان فصل مناسبی برای جنگل نوردی و حضور در طبیعت است تا انسان بتواند فرصتی برای گشتن و حضور در طبیعت زیبا را داشته باشد. این متن همه را با جنگل های زیبای ایران زمین آشنا می کند تا برای حضور در این اماکن باصفا آمادگی داشته باشند.
جنگل ابر شاهرود تجربه ای تکرار نشدنی است جنگل ابر در استان سمنان یکی از باستانی ترین جنگل های جهان است. این جنگل آنقدر ارتفاعش زیاد است که هر چند وقت یک مرتبه ابرها وارد جنگل می شوند و می توانید از نزدیک آنها را لمس کنید و بینشان قدم بزنید.
این جنگل ۴۰ میلیون ساله در نزدیکی شهر شاهرود است. برای رسیدن به آن کافی است از شاهرود به سمت آزادشهر و سپس به سمت قلعه نو بروید. از آن جا به روستای شیرین آباد می رسید که در نزدیکی جنگل ابر است.

جنگل النگدره در نزدیکی شهر گرگان یکی از زیباترین جنگل های ایران در پاییز جنگل النگدره است که در نزدیکی شهر گرگان قرار دارد و برای رفتن به آن کافی است خیابان سروش را دنبال کنید و در پایان به این پارک جنگلی زیبا وارد شوید.
جنگل النگدره به خاطر فاصله کمش از شاهرود مقصد پیک نیک است.
جنگل دالخانی دالان بهشت است جنگل دالخانی رامسر یکی از مه آلودترین جنگل های هیرکانی است. این را هم مدیون ارتفاع زیادش است. این جنگل سی کیلومتری جنوب رامسر قرار گرفته است. برای رسیدن به آن باید وارد جاده رامسر تنکابن شوید. اینجا می توانید با رزرو کلبه جنگلی به جنگل هم نزدیک تر باشید.

از جنگل گیسوم عبور کنید تا به ساحل گیسوم برسید جنگل و ساحل گیسوم به جنگل تالش هم مشهور است. نیمی از درختان در پاییز سبز زمردی و نیمی دیگر زرد و نارنجی هستند. چون بعضی درخت های جنگل گیسوم خیلی دیرتر برگ هایشان تغییر رنگ می دهد و این چند رنگی به چشم می آید.
اگر به گیسوم می روید پیشنهاد می نماییم از میان جنگل رد شوید تا در نهایت به ساحل گیسوم برسید. به این پیاده روی به چشم یک ماجراجویی نگاه کنید.

پارک جنگلی نور یکی دیگر از جنگل های پرطرفدار مازندران جنگل نور است که در واقع یک پارک جنگلی و تنها باقیمانده یک جنگل جلگه ای بسیار بزرگ است. جنگل های جلگه ای معمولا رطوبت بالایی دارند و درختچه های سرخس و خزه توی شان فراوان است.
این پارک مسیر آسفالت شده ای دارد و برای تفریحاتی مثل رانندگی، اسب سواری، دوچرخه سواری، پیاده روی و فعالیتهای نظیر این مناسب می باشد.

پارک جنگلی سراوان جنگلی آمیخته از آب و درخت پارک جنگلی سراوان یکی از پرتنوع ترین جنگل های گیلان است که به خاطر موزه میراث روستایی داخلش معروف شده است. موزه ای که در آن سبک زندگی و معماری و فرهنگ زندگی روستایی شمال ایران به معرض نمایش گذاشته شده است.
این جنگل به خاطر مرداب های خزه گرفته اش مشهور است. در این مرداب ها می توانید بین درخت ها قایق سواری کنید.

جنگل حرا جنگل های حرا در جنوب ایران را می شود از عجایب این منطقه به حساب آورد. اقلیم جنوب ایران گرم و استوایی است و برای همین جنگل های حرا بخش زیادی از سواحل جنوب ایران مثل چابهار و قشم را در بر گرفته است.
این درخت ها که به آنها درخت مانگرو می گویند به خاطر ریشه های هوازی جالبشان که از زیر آب بیرون می زنند علاقمندان زیادی دارند. مردمی که برای قایق سواری و عکاسی بین این درخت های عجیب و بیگانه سر و دست می شکنند.

کجا اقامت کنیم؟ برای جنگل نوردی می روید؟ می توانید در شهرهای اطراف جنگل اقامتگاه رزرو کنید ولی اگر نمی خواهید وقتتان تلف شود یا زیاد رانندگی کنید می توانید همان نزدیکی جنگل و در روستاهای اطراف اقامتگاه رزرو کنید. اینطوری انگار همیشه خانه دومی نزدیک مقصد سفرتان دارید.
پیشنهاد می نماییم به وبسایت اینترنتی پینورست بروید و همان نزدیکی اقامتگاه رزرو کنید! شاید برایتان جالب باشد بدانید که ایده ی پینورست چطور شکل گرفته است؟ داستان از یک سفر دسته جمعی دوستانه به شمال آغاز می شود. وقتی که پینورستی ها دنبال جای بکری می گشتند که ده سال قبل پاتوقشان بوده اما به جایش با ساختمان های تازه روبه رو شدند؛ ساختمان های خالی با درهای بسته و با حفاظ هایی که آن منطقه بکر را پنهان کرده بودند، بدون هیچ میزبانی که آنها را بپذیرد.
آنجا بود که تصمیم می گیرند چیزی بسازند که دیگر هیچ تکه ای از بهشت های روی زمین گم نشود و این همان جایی ست که پینورست وارد قصه می شود. پینورست یک سایت اجاره اقامتگاه است که می توانید انواع اقامتگاه را در آن پیدا کنید و رزرو کنید. از اجاره ویلا و آپارتمان مبله گرفته تا اقامتگاه بوم گردی و کلبه جنگلی همگی در پینورست پیدا می شوند.
توی سایت پینورست همه چیز تا حد امکان ساده است تا همه بتوانند براحتی، در هر لحظه و برای هر مقصدی روی آن حساب باز کنند. تمام فکر و ذکر بچه های پینورست روی خواسته های اصلی شماست: آرامش شما، بهداشت و پاکیزگی برای شما، حفظ امنیت و حریم خصوصی شما و البته صداقت و شفافیت در تمام ارتباط ات با شما.
ولی از همه مهم تر اینکه پینورست در هر شرایطی «همراه» شماست و بیست و چهار ساعته مراقب اوضاع است و همیشه حواسش به شماست. علاوه بر این در سایت پینورست امکان ثبت نظر هست که بر مبنای نظراتی که بقیه دادند با خیال راحت می توانید اقامتگاه مناسب خودتان را انتخاب کنید و تجربه خودتان پس از اقامت را هم ثبت کنید.
م. خ